PKO Ekstraklasa. Mecz o różnych obliczach. Jagiellonia odrobiła dwie bramki straty z Podbeskidziem

Rafał Musioł
Piotr Szymański
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok po przerwie odrobiła dwie bramki straty i ostatecznie podzieliła się punktami z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2). Na pierwsze zwycięstwo po awansie zespół beniaminka musi jeszcze poczekać.

Przed zejściem na przerwę bramkarz Podbeskidzia, Martin Polacek, poklepał z wdzięcznością poprzeczkę i słupek, które pomogły mu w zachowaniu czystego konta. W Jagiellonii tymczasem buzowała frustracja, bo Górale prezentowali niemal stuprocentową skuteczność i dwie znakomite okazje zamienili na dwubramkowe prowadzenie po golach Kamila Bilińskiego (sam na sam z Pavelsem Steinborsem) i Michała Rzuchowskiego (główka po rzucie rożnym Łukasza Sierpiny).

Tuż po zmianie stron ta fura szczęścia wywróciła się dwukrotnie w ciągu dwóch minut. Obrona gości sprawiała wrażenie zdekoncentrowanej, brakowało asekuracji i w 51. minucie wszystko zaczynało się właściwie od nowa.

Bielszczanie ewidentnie nabrali ochoty na deja vu i po ochłonięciu z szoku byli blisko ponownego objęcia prowadzenia. Tym razem jednak Steinbors spisywał się kapitalnie odbijając uderzenie głową Aleksandra Komora i potężną, ale zmierzającą w środek, bombę Rafała Figiela.

Piłkę meczową w doliczonym czasie miała Jagiellonia, jednak Jakov Puljić fatalnie spudłował i skończyło się remisem.

Ekstraklasa transfery. Wszystkie letnie TRANSFERY w PKO Ekst...