PKO Ekstraklasa. Mecz pod dyktando gospodarza. Zagłębie Lubin pokonało Wisłę Kraków

Jacek Czaplewski
Mecz pod dyktando gospodarza. Zagłębie pokonało Wisłę
Mecz pod dyktando gospodarza. Zagłębie pokonało Wisłę Zagłębie Lubin
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin odwróciło wynik spotkania z Wisłą Kraków. Po raz ostatni w tym sezonie przed własną publicznością wygrało 3:1 (2:1). Gola i asystę zapisał Filip Starzyński.

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1
Lubin żegnał dziś swoich trzech piłkarzy. Ostatni raz w roli gospodarzy stadionu wystąpili Alan Czerwiński (przechodzi do Lecha Poznań), Bartosz Kopacz (przechodzi do Lechii Gdańsk) oraz Jakub Tosik (jego kontrakt nie zostanie przedłużony).

Zagłębie wystawiło na Wisłę mocny skład. Zabrakło w nim jedynie Dominika Hładuna i Dejana Drazicia. Cel? Jasny - walka do końca o dziewiąte miejsce, czyli najwyższe w grupie spadkowej.

Mecz ułożył się po myśli Wisły. Po niegroźnym strzale nastoletni Kacper Bieszczad wypluł piłkę z rąk i ten błąd okazał się brzemienny w skutkach. Z tego prezentu skorzystał bowiem przyczajony Alon Turgeman, trafiając po raz szósty w tym roku (w dziewiątym występie). Izraelczyk z powodu kontuzji jednak nie dokończył meczu.

Po tej akcji Wisła spuściła z tonu, do natarcia przeszło Zagłębie i odwróciło losy jeszcze przed przerwą. Do wyrównania doprowadził Filip Starzyński (siódmy gol) po zagraniu od Czerwińskiego (ósma asysta). Po wycofaniu Patryka Szysza (pierwsza asysta) prowadzenie dał niezawodny Sasa Żivec (dziewiąty gol).

W drugiej połowie Zagłębie poszło za ciosem i w 57 minucie zdobyło trzecią bramkę. Dośrodkowanie Starzyńskiego (jedenasta asysta) zwieńczył Łukasz Poręba (drugi gol w sezonie).

Dzięki wygranej Zagłębie umocniło się na dwunastym miejscu. Sezon dokończy na wyjeździe - z Górnikiem Zabrze. Wisła już wie, że będzie trzynasta. W ostatnim meczu podejmie Arkę Gdynia.

Piłkarz meczu: Filip Starzyński
Atrakcyjność meczu: 7/10

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

Kibice powoli wracają na stadiony w PKO Ekstraklasie. W 35. kolejce na trybunach zasiadło nieco ponad 32 tys. widzów, co jest całkiem niezłym rezultatem. Na pewno najlepszym po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Fani dostali zielone światło od 19 czerwca. Do tej pory odbyło się pięć serii spotkań z kibicami na trybunach. No właśnie, gdzie po powrocie ligi przyszło najwięcej kibiców? Pamiętajcie, że kluczowa jest tutaj pojemność danego obiektu oraz ilość meczów rozegranych u siebie. Ponadto nie wszystkie kluby organizują imprezy masowe.Gdzie przychodzi najwięcej kibiców? SPRAWDŹ! -->

Frekwencja w Ekstraklasie po pandemii: gdzie przychodzi najw...