PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin...

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin ONLINE. Walka o awans na podium. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 7. kolejka
2022-08-27 17:30

Pogoń Szczecin

3

Zagłębie Lubin

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Natomiast w 8. kolejce rozgrywek PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zagra u siebie z Jagiellonią Białystok, a Pogoń Szczecin w meczu wyjazdowym zagra w Kielcach z Koroną.

• W środku tygodnia Zagłębie Lubin zagra w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski z czwartoligowym Startem Jełowa, natomiast Pogoń Szczecin w zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

• Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

• Dante Stipica - 4
    • Jakub Bartkowski - 4
    • Kostas Trantafyllopoulos - 3
    • Benedikt Zech - 4, (Mariusz Malec - 3)
    • Luis Mata - 4
    • Damian Dąbrowski - 4
    • Mateusz Łęgowski - 3
    • Sebastian Kowalczyk - 3, (Wahan Biczachczjan - bez oceny)
    • Jean Carlos Silva - 4, (Marcel Wędrychowski - bez oceny)
    • Kamil Grosicki - 4, (Mariusz Fornalczyk - 3)
    • Pontus Almqvist - 4, (Luka Zahović - 3)

• Kacper Bieszczad - 3
    • Arkadiusz Woźniak - 2, (Damjan Bohar - 3)
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Jarosław Jach - 2
    • Guram Giorbelidze - 2, (Mateusz Bartolewski - 3)
    • Tomasz Makowski - 2
    • Marko Poletanović - 3, (Koki Hinokio - 2)
    • Łukasz Łakomy - 3
    • Tornike Gaprindzaszwili - 3, (Adam Ratajczyk - 2)
    • Kacper Chodyna - 3
    • Rafał Adamski - 3, (Szymon Kobusiński - bez oceny)
  • Pogoń była wyraźnie lepsza przez cały mecz i zasłużenie wygrała spotkanie w Szczecinie. Zagłębie popełniało proste błędy i nie miało pomysłu na zaskoczenie defensywy rywali.

• Koniec meczu w Szczecinie! Pogoń pewnie ogrywa Zagłębie Lubin 3:0.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Tomasz Makowski został ukarany żółtą kartką.

• Tomasz Makowski wpadł w pole karne gospodarzy, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

• Marcel Wędrychowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gości o centymetry!

• Zmiana także w Zagłębia Lubin. Szymon Kobusiński zmienił Rafała Adamskiego.

• Natomiast Wahan Biczachczjan pojawił się w miejsce Sebastiana Kowalczyka.

• Dwie ostatnie zmiany w zespole "Portowców". Marcel Wędrychowski zmienił Jeana Carlosa Silvę

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Koki Hinokio.

• Mateusz Łęgowski oddał strzał z dystansu, ale tym razem pewnie interweniował Kacper Bieszczad.

• Mariusz Fornalczyk pokusił się o indywidualny kontratak, wpadł w pole karne Zagłębia, oddał strzał, ale piłka zatrzymała się na jednym z obrońców gości.

• Dośrodkowanie w pole karne Pogoni Szczecin pewnie wyłapał Dante Stipica.

• Natomiast Adam Ratajczyk pojawił się w miejsce Tornike Gaprindaszwiliego.

• Dwie zmiany także w Zagłębiu Lubin. Mateusz Bartolewski zmienił Gurama Giorbelidze

• Natomiast Mariusz Malec pojawił się w miejsce Benedikta Zecha.

• Dwie zmiany w zespole gospodarzy. Mariusz Fornalczyk zmienił Kamila Grosickiego

• Damjan Bohar dostał piłkę w polu karnym Pogoni Szczecin, zawodnik gości oddał strzał, ale wprost w Dante Stipicę!

• Zmiana w zespole Pogoni Szczecin. Luka Zahović pojawił się w miejsce Pontusa Almqvista.

• Obrońca Zagłębia Lubin fatalnie stracił piłkę we własnym polu karnym, do piłki doparł Pontus Almqvist i mocnym strzałem zdobył bramkę na 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Zagłębie Lubin rozbite po bramce Pontusa Almqvista!

• Pontus Almqvist wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, odegrał piętą do Kamila Grosickiego, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Kamil Grosicki podwyższa na 2:0!

• Jean Carlos Silva zagrał prostopadle do Pontusa Almqvista, ale ten nie zdołał złapać piłkę przed interweniującym Kacprem Bieszczadem.

• Pogoń częściej utrzymuje się przy piłce, rozgrywa ją w środkowej strefie boiska, ale niewiele z tego wynika.

• Damjan Bohar uderzył z dystansu, ale świetnie interweniował Dante Stipica!

• Tornike Gaprindaszwili popędził prawą stroną boiska, ale fatalnie dośrodkował.

• Luis Mata dośrodkował na głowę Pontusa Almqvista, ale ten zbyt lekko uderzył i pewnie złapał piłkę Kacper Bieszczad.

• Mateusz Łegowski dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia i oddał mocny strzał, z którym poradził sobie jednak Kacper Bieszczad!

• Kamil Grosicki wpadł w pole karne gości, dograł do Jean Carlosa Silvy, ale ten fatalnie przyjął i łatwo stracił piłkę.

• Dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego nie zagroziło bramce Zagłębia.

• Pogoń Szczecin wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Rafał Adamski dostał podanie w pole karne Pogoni, ale nie zdołał przyjąć piłki.

• Koki Hinokio dostał piłkę przed polem karnym gospodarzy, nowo wprowadzony zawodnik oddał strzał, ale trafił wprost w rywala.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Damjan Bohar pojawił się w miejsce Arkadiusza Woźniaka.

• W przerwie meczu dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Koki Hinokio zmienił Marco Poletanovića

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Szczecinie. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Szczecinie. Do przerwy Pogoń prowadzi 1:0 z Zagłębiem Lubin.

• Sebastian Kowalczyk odebrał piłkę na połowie rywali, ale zagrał zupełnie do nikogo.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Tornike Gaprindaszwili zagrał w pole karne Pogoni, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

• Gra toczy się głównie w środku pola. Skupione defensywy obu zespołów nie dopuszczają do zbliżenia się do pola karnego.

• Nieco uspokoiła nam się gra w Szczecinie. W końcówce żaden z zespołów nie kwapi się do ataku.

• Teraz Sebastian Kowalczyk leży na murawie i nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę.

• W odpowiedzi Rafał Adamski oddał strzał z dystansu, ale wprost w Dante Stipicę.

• Kamil Grosicki znakomicie ograł rywala, wpadł w pole karne, wrzucił w pole bramkowe, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Sebastian Kowalczyk zagrał do Kamila Grosickiego, ten jednak łatwo stracił piłkę.

• Zagłębie Lubin przeprowadziło ofensywną akcję, ale żaden z graczy gości nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Rafał Adamski mocno ucierpiał po starciu z zawodnikiem ze swojego zespołu w polu karnym Pogoni Szczecin

• Damian Dąbrowski dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia i zdecydował się na mocny strzał, który po odbiciu od słupka wpadł do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Damian Dąbrowski zdobywa piękną bramkę!

• Mateusz Łęgowski z impetem wpadł w pole karne gości i oddał mocny strzał, który cudownie wybronił Kacper Bieszczad!

• Jean Carlos Silva oddał mocny strzał z przed linii pola karnego, ale Kacper Bieszczad znakomicie interweniował!

• Kacper Chodyna zagrał prostopadle, ale pewnie przed własnym polem karnym interweniował Dante Stipica.

• Sebastian Kowalczyk oddał strzał na bramkę gości, ale Kacper Bieszczad pewnie interweniował.

• Kamil Grosicki dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia. Gracz gospodarzy oddał mocny strzał, ale trafił wprost w rywala.

• Dobra akcja Zagłębia Lubin, ale Kacper Chodyna niedokładnie dośrodkował.

• Łukasz Łakomy popędził skrzydłem, ale w decydującym momencie został zatrzymany przez Jean Carlosa Silvę.

• Teraz Damian Dąbrowski wrzucił w pole karne "Miedziowych", ale Kamil Grosicki nie zdołał zamknąć tego dośrodkowania.

• W odpowiedzi Jean Carlos Silva wrzucił w pole karne Zagłębia, ale efekt taki sam jak przed chwilą po drugiej stronie boiska.

• Tornike Gaprindaszwili popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Pogoni, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

• Teraz Marco Poletanović dostał piłkę w polu karnym Pogoni, ale gracz gości zagrał pod nogi rywala.

• Kamil Grosicki ponownie popędził skrzydłem, ale efekt ten sam, czyli łatwa strata.

• W odpowiedzi Kacper Chodyna dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale uderzył niecelnie.

• Kamil Grosicki popędził lewą stroną boiska, ale zagrał wprost pod nogi rywala.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Pogoń powoli buduje pierwszą składną akcję.

• Wrzutka z rzutu rożnego nie zagroziła bramce Dante Stipicy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkarze gospodarzy wybili piłkę na rzut rożny.

• Pierwsza ofensywna akcja gości i już zdołali wywalczyć rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Rozpoczynamy rywalizację w Szczecinie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Szczecinie. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto skład Zagłębia Lubin:

• Tak prezentuje się pierwsza "jedenastka" Pogoni Szczecin:

• W poprzednim sezonie Pogoń Szczeci wygrała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 2:1 po bramkach Luki Zahovića i Wahana Biczachczjana. Dla "Miedziowych" jedyne trafienie zanotował Patryk Szysz. Natomiast w Lubinie niespodziewanie gospodarze triumfowali 2:0 po bramkach Erika Daniela i Łukasza Poręby.

• Natomiast Zagłębie Lubin w ostatni weekend przegrało u siebie z Radomiakiem Radom 0:1. Wcześniej "Miedziowi" wygrywali z Miedzią Legnica i Piastem Gliwice, remisowali z Lechem Poznań i Śląskiem Wrocław oraz przegrali z Legią Warszawa 0:2.

• Przed tygodniem Pogoń Szczecin w bardzo emocjonującym pojedynku zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Płock 2:2. Wcześniej "Portowcy" wygrali z Wartą Poznań i Jagiellonią Białystok, przegrali ze Śląskiem Wrocław oraz pokonali Widzew Łódź. Dzisiaj gospodarze są faworytem, ale nikt za darmo trzech punktów nikt im nie da.

• Witamy serdecznie! W trzecim sobotnim meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin na własnym stadionie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Na relacją na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin ONLINE. Zespół ze Szczecina nie zaznał jeszcze goryczy porażki na swoim stadionie. Jego będą Miedziowi, którzy wygrali swoje dwa ostatnie mecze... wyjazdowe. Wygrany tego meczu zbliży się do czołówki ligi. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin ONLINE

Dopiero siódma kolejka, ale stadion im. Floriana Krygiera możemy powoli określać mianem twierdzy. Szczecinianie zagrali tam trzy mecze - z Widzewem, Jagiellonią oraz Wisłą Płock. Żadnego z tych spotkań nie przegrali. Nawet "Nafciarze", którzy są obecnie liderem Ekstraklasy, nie byli w stanie wywieźć z tego terenu trzech punktów - byli zmuszeni podzielić się punktami z gospodarzami.

Pogoń, która odpadła z europejskich rozgrywek, może się skupić tylko i wyłącznie na Ekstraklasie. Wielu kibiców twierdzi, że ostatni mecz Wisłą Płock był ich najlepszym spotkaniem w obecnej kampanii. Ekipa Jensa Gustafssona ma problemy, żeby zagrać dwie dobre, równe połowy spotkania, dlatego to może być szansa dla Zagłębia.

Zagłębie zaliczyło lekki falstart na początku tego sezonu. Ich pragmatyczne podejście i w szczególności świetna postawa w defensywie, sprawiły, że po sześciu meczach "Miedziowi" zajmują 10. miejsce z ośmioma punktami na swoim koncie. Wspomniany blok defensywny Zagłębia jest tak skuteczny, że ekipa z Lubina w połowie spotkań zachowała czyste konta. Teraz przed obroną gości prawdziwy sprawdzian - będą musieli zatrzymać między innymi Grosickiego, Bichakhchyana czy Zahovica.

Sędzią głównym tego spotkania będzie Paweł Malec. Pomagać mu będą Radosław Siejka, Jakub Winkler (asystenci), Albert Różycki (sędzia techniczny), Tomasz Kwiatkowski, Tomasz Listkiewicz (VAR).

- Nie będę oceniał Zagłębia. Skupiam się na naszej grze. Ostatnio zagraliśmy 90 minut dobrej piłki. Celem jest podobne podejście w sobotę. Zamierzamy go dobrze rozpocząć i skończyć. Potrafimy ciężko pracować i utrzymać wysoki poziom przez cały mecz. Jestem przed jutrem pewni stylu i naszej energii - powiedział trener Pogoni.

Nie zagrają w meczu Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin:
Pogoń: Gorgon A., Kucharczyk M., Kurzawa R. (Kontuzje)
Zagłębie: -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 2:1 (Ekstraklasa, 13.02.2022)
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:0 (Ekstraklasa, 15.08.2021)

Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz TVP Sport Komentuje duet Piotr Glamowski – Maciej Murawski (Canal+) oraz Jacek Laskowski – Robert Podoliński (TVP Sport). W internecie mecz dostępny na platformie Canal+ oraz TVP Sport. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!