PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom – Cracovia ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom – Cracovia ONLINE. Wraca Ekstraklasa. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 11. kolejka
2022-09-30 18:00

Radomiak Radom

0

Cracovia

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Cracovia zagra u siebie z Lechią Gdańsk, natomiast Radomiak Radom w meczu wyjazdowym podejmie Lecha Poznań.

• Oceny piłkarzy po meczu Radomiak Radom - Cracovia (w skali 1-6):

• Jakub Ojrzyński - 2
    • Mateusz Grzybek - 3
    • Pedro Justiniano - 1
    • Raphael Rossi - 3
    • Dawid Abramowicz - 3, (Daniel Pik - bez oceny)
    • Luizao - 2, (Mateusz Cichocki - 3)
    • Thabo Cele - 3
    • Filipe Nascimento - 2, (Roberto Alves - 3)
    • Leandro - 3, (Dariusz Pawłowski - 2)
    • Luis Machado - 2, (Lisandro Semedo - bez oceny)

• Karol Knap - 3, (Florian Loshaj - 2)
    • Jakub Myszor - 4, (Otar Kakanadze - 4)
    • Takuto Oshima - 3
    • Benjamin Kallman - 4, (Sebastian Strózik - bez oceny)
    • Patryk Makuch - 3, (Paweł Jaroszyński - 3)
  • Cracovia była dzisiaj lepsza od rywali i zasłużenie wygrała to spotkanie. Gospodarze po czerwonej kartce ruszyli do ataków, ale wyraźnie zabrakło sił, by stawić czoła rywalom.

• Koniec meczu w Radomiu! Cracovia wygrywa z Radomiakiem 2:0!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Sebastian Strózik zmienił Benjamina Kallmana.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Maurides z rzutu wolnego uderzył w słupek bramki gości!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie wyłapał Karol Niemczycki.

• Oskrzydlająca akcja gospodarzy przyniosła rzut rożny.

• Końcówka meczu w Radomiu. Gospodarze próbują jeszcze zagrozić bramce rywali, ale niewiele z tego wynika.

• Otar Kakabadze oddał potężny strzał z dystansu, a piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy!

• Cornel Rapa także z żółtą kartką.

• Michal Siplak z żółtą kartką.

• Florian Loshaj został ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Daniel Pik zmienił Dawida Abramowicza.

• Dwie zmiany w Radomiaku Radom. Lisandro Semedo pojawił się w miejsce Luisa Machado

• Trzecia zmiana w Cracovii. Paweł Jaroszyński zmienił Patryka Makucha.

• Luis Machado został ukarany żółtą kartką za faul na bramkarzu Cracovii.

• Otar Kakabadze znakomicie zagrał prostopadle w pole karne Radomiaka do Benjamina Kallmana, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Benjamin Kallman podwyższa na 2:0!!!

• Nieoczekiwanie to Radomiak Radom coraz bardziej naciska rywali. Gospodarze coraz bliżej pola karnego Cracovii.

• Natomiast Florian Loshaj pojawił się w miejsce Karola Knapa.

• Dwie zmiany w Cracovii. Otar Kakabadze zmienił Jakuba Myszora

• Luis Machado stanął przed szansą na zdobycie wyrównującej bramki, jednak snajper Radomiaka nie zdołał trafić do bramki rywali!

• Natomiast Dariusz Pawłowski pojawił się w miejsce Leandro.

• Dwie zmiany w Radomiaku Radom. Mateusz Cichocki zmienił Luizao

• Karol Knap zbyt mocno dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Radomiaka.

• Pedro Justiniano ukarany czerwoną kartką po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Jakubie Myszorze!

• Jakub Jugas został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Jakub Myszor fatalnie dośrodkował w pole karne Radomiaka i goście stracili szansę na zagrożenie rywalom.

• Cracovia wywalczyła faul blisko pola karnego rywali i "Pasy" będą miały szansę na zagrożenie bramki Radomiaka.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Cracovii bez zagrożenia.

• Leandro oddał strzał z dystansu i piłka minimalnie minęła słupek bramki gości, ale będzie jeszcze rzut rożny dla Radomiaka.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Pierwsza zmiana w Radomiaku już w przerwie. Roberto Alves zmienił Filipe Nascimento.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Radomiu. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Cracovia prowadzi 1:0 po bramce Jakuba Myszora.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Jakub Jugas potężnie uderzył z dystansu, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę!

• Jakub Myszor stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale jego uderzenie zdołał wybronić Jakub Ojrzyński!

• Pierwsza żółta kartka dla gracza Radomiaka, a ukarany nią Filipe Nascimento.

• Patryk Makuch ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Dośrodkowanie w pole karne Radomiaka również bez zagrożenia.

• Zablokowane dośrodkowanie z prawej strony boiska i goście po raz kolejny wyszli obronną ręką z zagrożenia.

• Leandro ruszył prawą stroną boiska, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut z autu.

• Raphael Rossi został sfaulowany we własnym polu karnym i arbiter był zmuszony użyć gwizdka.

• Thabo Cele popędził prawą stroną boiska, minął rywala, ale dośrodkował niecelnie.

• Filipe Nascimento oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Karol Niemczycki.

• Benjamin Kallman odebrał piłkę obrońcy Radomiaka, wpadł w pole karne rywali, wyłożył piłkę do Jakuba Myszora, a ten umieścił ją w pustej bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Jakub Myszor trafia do bramki rywali i Cracovia obejmuje prowadzenie!!!

• Maurides zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką gości.

• Wrzut z autu w pole karne Radomiaka, tam Jakub Ojrzyński wypiąstkował piłkę, ta wróciła w pole bramkowe i tym razem bramkarz gospodarzy pewnie interweniował.

• Dośrodkowanie w wykonaniu gracza Cracovii z podobnym efekcie jak po drugiej stronie boiska, czyli bez zagrożenia.

• Teraz zaczyna naciskać Cracovia, czego efektem jest rzut rożny dla "Pasów".

• Prostopadłe podanie w kierunku pola karnego Radomiaka, ale żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do piłki.

• Dużo walki w środku pola. Żaden z zawodników nie odstawia nogi przez co mamy bardzo twardy początek spotkania.

• Rozegranie rzutu rożnego bardzo niedokładne i Filipe Nascimento wyekspediował piłkę poza końcową linię boiska.

• Leandro dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Cracovii, tam Karol Niemczycki popełnił błąd przy próbie wyłapania piłki, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym dla gospodarzy.

• Pierwsza żółta kartka już teraz. Takuto Oshima ukarany za ostre wejście w Leandro.

• Thabo Cele dośrodkował z rzutu rożnego, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Dawid Abramowicz popędził skrzydłem i dośrodkował w pole karne gości, ale tam jeden z obrońców "Pasów" wybił piłkę na rzut rożny.

• Pierwsze ostre wejście przy linii bocznej. Sfaulowany Mateusz Grzybek, ale jeszcze bez żółtej kartki.

• Rozpoczynamy pojedynek w Radomiu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Radomiu! Za chwilę rozpoczniemy 11. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Natomiast oto zestawienie Radomiaka Radom

:

• Tak prezentuje się skład Cracovii na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Radomiak Radom na własnym stadionie z Cracovią 0:1 po bramce Jakuba Myszora jeszcze w pierwszej części meczu. W pojedynku w Krakowie także goście byli górą. Wtedy Radomiak wygrał 2:1 po golach Karola Angielskiego i Artura Bogusza. Dla "Pasów" jedynego gola zdobył Filip Piszczek.

• Cracovia ma tyle samo punktów, co jej dzisiejszy rywal, ale zajmuje dwie pozycje wyżej. "Pasy" przed dwoma tygodniami po bardzo dobrym meczu zremisowały u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. Dzisiaj goście wydają się być faworytem meczu, ale wszystko zweryfikuje boisko.

• Radomiak Radom przed tą kolejką zajmuje ósme miejsce w lidze ze stratą zaledwie trzech punktów do podium. Zespół skazywany na spadek całkiem nieźle radzi sobie w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Gospodarze dzisiejszego meczu przed przerwą na reprezentację zostali rozbici przez Raków Częstochowa 0:3.

• Witamy serdecznie! Po przerwie reprezentacyjnej czas wrócić na ligowe boiska! W pierwszym meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom na własnym terenie zmierzy się z Cracovią. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak – Cracovia ONLINE. Mecz w Radomiu rozpocznie 11. serię gier i będzie pierwszym spotkaniem po reprezentacyjnej przerwie. Oba zespoły nie próżnowały w tym czasie – Radomiak ma za sobą wygrany mecz sparingowy z grającym w Lidze Mistrzów, Szachtarem Donieck. Potyczka z byłą drużyną trenera Mariusza Lewandowskiego skończyła się wygraną Radomiaka 2:0. Cracovia w tym czasie stoczyła towarzyski mecz z A-klasową Pogonią Miechów. To był prawdziwy pogrom w wykonaniu „Pasów”. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:1. Mecze sparingowe to jedno. Formę ze spotkań kontrolnych trzeba przełożyć na Ekstraklasę. Gdzie oglądać mecz Radomiak – Cracovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.

Radomiak Radom – Cracovia ONLINE

Radomiak ma za sobą intensywny okres przygotowań. Z drużyny Radomiaka nikt nie został powołany, więc Mariusz Lewandowski miał wszystkich do dyspozycji. – Chcemy pokazywać futbol ofensywny, ładny dla oka i podejmować ryzyko – mówił trener drużyny z Radomia w wywiadzie udzielonym dla Łączy nas piłka.
– Nie jest łatwo nauczyć schematów ofensywnych zawodników, by z nich korzystali i czerpali z tego przyjemność. W Radomiaku są południowcy lubiący operować piłką, ale gorzej z bronieniem – przyznał Lewandowski.

Radomiak ma zdecydowanie problem z grą defensywną – podopieczni Mariusza Lewandowskie stracili dotąd 13 bramek. Tylko trzy zespoły w rubryce „stracone” mają na koncie więcej od drużyny z Radomia – Stal (17), Miedź (18) i Lechia (19). Gra z przodu również nie wygląda obiecująco. Radomiak stracił najlepszego strzelca tamtego sezonu, Karola Angielskiego, który latem przeszedł do tureckiego Sivassporu. 26-latek w tamtym sezonie strzelił dla Radomiaka aż 18 bramek. W tych rozgrywkach ciężar strzelania goli jest rozłożony na kilku piłkarzy – 4 graczy ma koncie po 2 trafienia: Maurides, Abramowicz, Alves i Nascimento. Brak zależności od jednego napastnika i ofensywnie usposobieni pomocnicy, czy jako pokazuje przykład Abramowicza również obrońcy, mogą być jednak atutem Radomiaka.

Cracovia jest w tym sezonie drużyną, która gra w kratkę. Dobre mecze przeplata tymi słabymi i trudno o ciągłość i powtarzalność, na co skarżył się sam trener „Pasów”, Jacek Zieliński. Ostatnie trzy mecze drużyny z Krakowa to zwycięstwo, porażka i remis, a z Cracovią rywalizowali kolejno Raków, Widzew i Pogoń. Przeciwko Radomiakowi piłkarze ze stolicy Małopolski będę chcieli wejść na zwycięską ścieżkę. Nie będzie to jednak łatwe, bo Zieliński nie miał takiego komfortu jak Lewandowski podczas reprezentacyjnej przerwy. „Pasy” w odróżnieniu od Radomiaka mają w składzie kilku piłkarzy, którzy otrzymali powołania i nie trenowali z zespołem.

- Można powiedzieć, że mieliśmy przez dwa tygodnie taki konkretny, dobry trening. Co prawda bez kadrowiczów, ale popracowaliśmy dość mocno – mówił w środę, 28 września Jacek Zieliński. – Sytuacja na chwilę obecną wygląda tak, że dzisiaj dopiero, na treningu wieczornym, będę miał możliwość spotkania zawodników powracających z kadr.

Michał Rakoczy i Jakub Myszor zostali powołani do kadry młodzieżowej u21, gdzie selekcjonerem jest ich były trener, Michał Probierz. Pozostałymi, którzy się otrzymali ten zaszczyt gry dla narodowych barw byli Otar Kakabadze (Gruzja), Benjamin Kallman (Finlandia) i Florian Loshaj (Kosowo).

- Ale mam wiadomości, że ta czwórka, która już wróciła do Krakowa i będzie na środowym treningu, jest zdrowa. Florian nie grał, więc myślę, że też nie będzie żadnego problemu – przyznał Zieliński. – Z drobnymi urazami borykają się Hebo Rasmussen oraz Jablonsky – i tutaj jest jeszcze znak zapytania pod kątem meczu w Radomiu. Natomiast na pewno nie będzie brany pod uwagę Filip Balaj, który jest chory – zakończył Jacek Zieliński.

Mecze Radomiaka z Cracovią w tamtym sezonie kończyły się zawsze wygraną gości – w październiku 2021 lepszy był Radomiak wygrywając 2:1 w Małopolsce, a na wiosnę w kwietniowym starciu w Radomiu, „Pasy” pokonały gospodarzy tego meczu 1:0. Zobaczymy czy ten klucz sprawdzi się w piątkowym spotkaniu.

Arbitrem w sobotnim meczu Radomiak Radom – Cracovia będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

Przewidywane składy na mecz Radomiak – Cracovia:
Radomiak: Gabriel Kobylak – Mateusz Grzybek, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz – Luis Machado, Thabo Cele, Filipe Nascimento, Leandro – Roberto Alves, Maurides.
Cracovia: Karol Niemczycki – Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita – Otar Kakabadze, Takuto Oshima, Florian Loshaj, Paweł Jaroszyński – Jewhen Konoplanka, Michał Rakoczy, Benjamin Kallman.

Nie zagrają w meczu Radomiak – Cracovia:
Radomiak: -
Cracovia: Kamil Pestka, Filip Balaj (kontuzje)

Mecz Radomiak Radom – Cracovia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Filip Surma i Rafał Nahorny. Pierwszy gwizdek o 18.00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17.30 – zapraszamy!