PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom – Lechia Gdańsk ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom – Lechia Gdańsk ONLINE. O pierwszą wygraną u siebie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 5. kolejka
2022-08-14 15:00

Radomiak Radom

4

Lechia Gdańsk

1

• Radomiak Radom miał dzisiaj znakomity dzień, a jego piłkarzom wychodziło niemal wszystko. Lechia Gdańsk z kolei zanotowała bardzo gorzki wyjazd, którego nie osłodziło nawet trafienie Flavio Paixao z rzutu karnego. Zespół trenera Mariusza Lewandowskiego odpowiedział aż czterema trafieniami. Byłoby ich więcej, ale jedną bramkę zdobyto po faulu, a w dodatku bramka Michała Buchalika była obita aż trzykrotnie.

• Koniec meczu!

• Durmus przyjął piłkę przed polem karnym. Uderzył mocno nad bramką.

• Pawłowski z kartką za faul taktyczny.

• Trwa oblężenie bramki Radomiaka, ale brakuje konkretów ze strony podopiecznych trenera Tomasza Kaczmarka.

• Nie ma piątej bramki, ale znów było groźnie! Daniel Pik dostał piłkę, by wyjść do sytuacji sam na sam z Buchalikiem. Górą był bramkarz Lechii. Dobitka Alvesa była natomiast niecelna.

• Kolejna akcja Feliksa i Pika, ale pierwszy z nich głęboko dośrodkowywał. A może nawet strzelał...

• Nowakowski za Cele po stronie Radomiaka.

• Tomasz Neugebauer za Flavio Paixao.

• Gol Pika nieuznany!

• Co tu się dzieje!? Chwila po akcji Lechii znowu Radomiak ruszył z kolejną okazją. Michał Feliks wygrał pojedynek z Nalepą, który stanął w miejscu i czekał na gwizdek arbitra. Napastnik wypatrzył wbiegającego w pole karne Daniela Pika. Temu wystarczyło dołożyć stopę.

• Rzut wolny na skrzydle. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Michał Feliks uderzył głową na bramkę. Michał Buchalik nie był kompletnie przygotowany na uderzenie. Piłka przeleciała mu po rękawicach. Niefortunna interwencja obciąża go w dużym stopniu.

• GOOOOOOL! MICHAŁ FELIKS!

• Uderzenie Durmusa z rzutu wolnego i świetnie wybronił teraz strzał Majchrowicz.

• Zjawiński w miejsce Gajosa.

• Kapitalna interwencja Michała Buchalika. Michał Feliks nie był atakowany w 40-metrowym rajdzie z piłką. W końcu zdecydował się na strzał z dystansu i golkiper Lechii sparował futbolówkę na słupek. Zrobił to końcami palców.

• Michał Feliks w miejsce kontuzjowanego Mauridesa.

• Kolejna akcja Radomiaka. Alves zakończył ją mocnym strzałem, po którym piłka wysoko poszybowała nad bramką.

• Udany atak gospodarzy. Nascimento wypatrzył w polu karnym Thabo Cele, niesygnalizowanie mu zagrał, ale strzelający nie pokonał Buchalika. Wychylony zawodnik nie zdołał oddać czystego uderzenia.

• Maurides położył się na murawie. To wygląda, jak uraz mięśnia. Raczej nie dokończy już spotkania.

• Majchrowicz wyłapał łatwe dośrodkowanie z prawego skrzydła.

• Dłuższy atak pozycyjny lechistów, który nie przynosi żadnych korzyści. Piłka wędruje tylko od lewej do prawej strony boiska.

• Daniel Pik za Leandro i Dariusz Pawłowski za Mateusza Grzybka.

• Dośrodkowanie w pole karne Radomiaka. Świetne uderzenie głową, ale tuż nad poprzeczką!

• Potrójna zmiana w ekipie Lechii! Clemens w miejsce DIabate. Durmus zastąpił Conrado i Kałuziński wszedł za Pilę.

• Pewny strzał i Michał Buchalik był bez szans.

• GOOOOOL! FILIPE NASCIMENTO NIE MYLI SIĘ Z 11 METRÓW!

• Obrońca Lechii dostał kartkę za próbę zablokowania strzału ręką.

• Rzut karny dla Radomiaka! Michał Nalepa zagrał ręką we własnym polu karnym!

• Gajos centruje w pole karne rywala, ale na przedpolu pewnie interweniuje Majchrowicz.

• Żółta kartka dla Dominika Piły

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Paixao! Mamy kontakt!!

• Cichocki ukarany kartką za zagranie piłki ręką w polu karnym

• Strzał piłkarza Lechii został zablokowany ręką przez Cichockiego. Sędzia sprawdził sytuację i podyktował rzut karny

• Rzut karny dla Lechii! Zagranie piłki ręką w polu karnym!

• Kolejna poprzeczka! Grzybek uderzył w obramowanie z rzutu wolnego!

• Ależ było blisko kolejnej bramki! Abramowicz dośrodkował z lewego skrzydła, Maurides uderzył piłkę głową, po czym trafiła ona w poprzeczkę!

• Indywidualny rajd Mauridesa. Napastnik biegł kilkanaście metrów, wpadł w pole karne i strzelił po ziemi. Buchalik bez szans

• GOOOOOOOOOOOOL! Maurides i mamy 1:0 dla gospodarzy!

• Dośrodkowanie Paixao z prawego skrzydła, jednak niecelnie

• Leandro wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny

• Radomiak od razu próbuje zaatakować. Będzie rzut wolny z prawej strony boiska po faulu

• Zaczynamy mecz Radomiak - Lechia!

• Za kilka chwil zaczynamy. Piłkarze już pojawiają się na boisku

• Najnowsza historia starć tych zespołów jest krótka – zamyka się na poprzednim sezonie. Pod koniec sierpnia zeszłego roku w Gdańsku padł remis 2:2. Po tym spotkaniu pracę w Lechii stracił Piotr Stokowiec (obecny trener Zagłębia Lubin), a za sterami klubu stanął Tomasz Kaczmarek. Za wyniki Radomiaka odpowiadał natomiast Dariusz Banasik. Obaj panowie spotkali się również w lutym. Wtedy lepszy okazał się Radomiak (2:0). Trafił jedynie Karol Angielski, którego też nie ma już w klubie.

• Skład gości:

• Skład gospodarzy:

• Lechia natomiast zaczęła od porażki z Wisłą Płock. Nie przywiązywano do tego dużej wagi - raz że ważniejsze były el. Ligi Konferencji, dwa że „Nafciarze” ruszyli jak burza (dzisiaj cztery zwycięstwa i remis - jedyna niepokonana drużyna w stawce) Po tym jak Lechia odpadła z Rapidem Wiedeń nadeszła wyczekiwana wygrana - 3:1 z Widzewem Łódź. Ostatnio jednak Lechia uległa u siebie drugiemu beniaminkowi, Koronie Kielce, przegrywając 0:1.

• Radomiak rozpoczął sezon od remisów. Mecze z Miedzią i Stalą kończyły się takim samym wynikiem – 1:1. Później nadeszła dotkliwa porażka z Górnikiem Zabrze 0:3, która pobudziła do działania. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego wygrali w kolejnym meczu z Jagiellonią Białystok, choć spotkanie nie układało się po ich myśli. Przegrywali i potrafili odwrócić wynik spotkania. W meczu z Lechią będą chcieli udowodnić, że to nie był jednorazowy wyskok. Cel jest jeden - wygrać pierwszy raz w tym sezonie w roli gospodarza

• Za 20 minut zaczynamy pierwsze niedzielne spotkanie 5. kolejki Ekstraklasy. Już teraz zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania

Piotr Rzepecki

Radomiak – Lechia LIVE! Po pierwsze trzy punkty u siebie

Radomiak – Lechia LIVE! Po pierwsze trzy punkty u siebie ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Radomiak Radom – Lechia Gdańsk. Dla obu drużyn będzie to ważny mecz z różnych powodów. Radomiak będzie chciał pierwszy raz wygrać przed własną publicznością. Lechia również liczy na komplet po ostatnich niepowodzeniach. Podopieczni Tomasza Kaczmarka mają rozegrany o jeden mecz mniej, a za tydzień znów pauzują bo ich rywal – Lech Poznań gra w eliminacjach o europejskie puchary. Relacja LIVE z Radomia od godziny 15:00.

Mecz Radomiak Radom – Lechia Gdańsk ONLINE

Radomiak rozpoczął sezon od remisów. Mecze z Miedzią i Stalą kończyły się takim samym wynikiem – 1:1. Później nadeszła dotkliwa porażka z Górnikiem Zabrze 0:3, która pobudziła do działania. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego wygrali w kolejnym meczu z Jagiellonią Białystok, choć spotkanie nie układało się po ich myśli. Przegrywali i potrafili odwrócić wynik spotkania. W meczu z Lechią będą chcieli udowodnić, że to nie był jednorazowy wyskok. Cel jest jeden - wygrać pierwszy raz w tym sezonie w roli gospodarza.

W Gdańsku przyszedł czas na stabilizację i udowodnienie, że ambicje Lechii w tym sezonie sięgają równie wysoko, co w poprzednim. Szkoda, że nie pomoże w tym Łukasz Zwoliński. Snajper rozpatruje ofertę z francuskiego spadkowicza, Girondins Bordeaux.

Nie zagrają w meczu Radomiak Radom – Lechia Gdańsk:
Radomiak Radom: Jakubik, Matos (kontuzje), Majchrowicz.
Lechia Gdańsk: Castegren, Kuciak (kontuzje).

Mecz Radomiak Radom – Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Piotr Glamowski, Michał Żewłakow. W internecie na żywo w Canal+ Online - na stronie i w aplikacji. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!