PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Lech Poznań ONLINE. Hit...

PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Lech Poznań ONLINE. Hit kolejki. Stawką puchary. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Henrich Ravas - 3
    • Patryk Stępiński - 4 (Martin Kreuzriegler - bez oceny)
    • Serafin Szota - 3
    • Mateusz Żyro - 3
    • Paweł Zieliński - 3 (Andrejs Ciganiks - bez oceny)
    • Marek Hanousek - 3
    • Juljan Shehu - 4 (Juliusz Letniowski - bez oceny)
    • Dominik Kun - 3
    • Ernest Terpiłowski - 3 (Kristoffer Hansen - bez oceny)
    • Bartłomiej Pawłowski - 4 (Jakub Sypek - bez oceny)

• Pedro Rebocho - 3
    • Radosław Murawski - 3 (Nika Kvekveskiri - 4)
    • Jesper Karlstroem - 3
    • Adriel Ba Loua - 3 (Afonso Sousa - 3)
    • Filip Marchwiński - 4 (Alan Czerwiński - bez oceny
    • Kristoffer Velde - 4
    • Filip Szymczak - 3 (Artur Sobiech - 3)
  • Koniec meczu! W hicie 25. kolejki Widzew Łódź przegrywa z Lechem Poznań (1:2). Bramki padły po przerwie. Na trafienie Bartłomieja Pawłowskiego odpowiedzieli Filip Marchwiński i Kristoffer Velde.

• Andrejs Ciganiks nie opanował piłki w boisku. Po aucie Pedro Rebocho Kristoffer Velde dał się sfaulować. W ten sposób zyskał nie tylko rzut wolny, lecz także skradł kilkanaście sekund przybliżających do ostatniego gwizdka sędziego .

• Lechici mądrze trzymają gospodarzy na dystans od własnego pola karnego.

• Ostre wejście Andrejsa Ciganiksa. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki. Żółta kartka.

• Damian Kos dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• ... a za Bartłomieja Pawłowskiego wchodzi Jakub Sypek...

• ... Andrejs Ciganiks zastępuje Pawła Zielińskiego...

• Potrójna zmiana w Widzewie: Martin Kreuzriegler w miejsce Patryka Stępińskiego...

• Kristoffer Velde "łamie" akcję z lewego narożnika pola karnego do środka. Jego strzał został jednak zablokowany.

• Henrich Ravas spokojnie broni strzał Afonso Sousy. Piłka zmierzała w stronę bramki przy prawym słupku.

• Dośrodkowanie Pedro Rebocho z lewej strony nie znalazło adresata przed bramką gospodarzy.

• Afonso Sousa był na spalonym zanim pokonał Henricha Ravasa Minimalny spalony Afonso Sousy

• Kristoffer Velde dostaje piłkę na lewej stronie. Podaje w pole karne do Afonso Sousy, który obrócił się wokół własnej osi, by uderzyć do bramki obok wychodzącego Henricha Ravasa! Radość Portugalczyka i gości z gola była jednak krótka z powodu gwizdka sędziego. Spalony!

• Prawą stroną pograł teraz Widzew. Poradzili sobie poznaniacy.

• Joel Pereira pognał prawą stroną i wrzuca w "szesnastkę" do Kristoffera Velde. Ten głową kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM KRISTOFFER VELDE!!!

• ... a za Ernesta Terpiłowskiego pojawia się Kristoffer Hansen.

• Podwójna zmiana w Widzewie: Juliusz Letniowski zastępuje Juljana Shehu...

• Alan Czerwiński zmienia Filipa Marchwińskiego.

• 17 489 widzów na meczu Widzewa z Lechem Poznań.

• Ależ odpowiedź "Kolejorza"!

Nika Kvekveskiri miękko wrzuca z prawej strony w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Filip Marchwiński. Ten mierzonym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców! Wyciągnięty jak struna Henrich Ravas nie sięgnął piłki zmierzającej do siatki przy prawym słupku!

• LECH WYRÓWNUJE! FILIP MARCHWIŃSKI!!!

• Goście rzucili się do odrabiania straty. Kristoffer Velde ruszył lewą stronę w pole karne. Podaje do Artura Sobiecha, którego uprzedza Mateusz Żyro.

• Piłka szła po sznurku z lewej na lewej stronie, aż przed "szesnastką" dostaje ją Patryk Stępiński. Podaje prostopadle do Bartłomieja Pawłowskiego, który mocnym uderzeniem z ostrego kąta zmieścił ją między Filipem Bednarkiem a słupkiem!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI!!!

• Ciekawie zapowiadała się akcja gospodarzy. Pograli w środku na 1-2 kontakty z rozciągnięciem do prawej strony do Ernesta Terpiłowskiego. Zabrakło "tylko" dokładnego dośrodkowania w pole karne.

• Artur Sobiech zmienia Filipa Szymczaka.

• Jordi Sanchez pada na murawę po walce o piłkę z Antonio Miliciem. Hiszpan został też przypadkowo trafiony ręką w twarz.

• Filip Szymczak upomniany żółtą kartką za skoszenie Pawła Zielińskiego. W ten sposób "zrewanżował" się za "siatkę".

• Po chwili strzał z pola karnego przelatuje minimalnie obok dalszego (prawego) spojenia bramki mistrza Polski! Bliski wpisania się na listę strzelców był Juljan Shehu!

• Marek Hanousek przedarł się lewą stroną. Zagrywa w pole karne na bliższy słupek, gdzie był Bartosz Salamon. Piłka trafia go rękę i mimo przeraźliwych gwizdów kibiców gospodarzy, sędzia puszcza grę!

• Wszystko układa się pod "mecz do jednej bramki"?

• ... a za Radosława Murawskiego na murawie melduje się Nika Kvekveskiri.

• Podwójna zmiana w Lechu: Afonso Sousa zastępuje Adriela Ba Louę...

• Jesper Karlstroem upomniany żółtą kartką za wejście nakładką w nogę Juljana Shehu.

• Radosław Murawski pada na murawę po starciu z rywalem. Trzyma się za bark, ale pokazuje, że może grać dalej.

• Filip Szymczak próbował przedrzeć się środkiem. Bez trudu poradził sobie z nim obrońca Widzewa.

• Nieudane dośrodkowanie Pedro Rebocho z prawego narożnika. Radosław Murawski przejmuje piłkę na 20. metrze, i podaje na lewą stronę. Za lekko, co dało okazję gospodarzom do kontry. Ernestowi Terpiłowskiemu zabrakło "pary" po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, to przełożyło się na niedokładne zagranie w "szesnastkę" gości.

• Dobrze popracował teraz w defensywie Mateusz Żyro. Zablokował w polu karnym Joela Pereiry. Rzut rożny dla Lecha.

• W odpowiedzi Mateusz Żyro wrzuca z lewej strony przed bramkę w poszukiwaniu Ernesta Terpiłowskiego. Odrobinę za głęboko, z czego skorzystał Filip Bednarek.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne do Filipa Marchwińskiego, który pojawił się na "dziewiątce". Podaje na lewo do Adriela Ba Louy, który najpierw gubi rywala, a następnie - z linii końcowej - zagrywa płasko przed bramkę. Tam piłkę łapie Henrich Ravas.

• "Świeca" przed "szesnastkę" gości. Wydawało się, że Pedro Rebocho spokojnie opanuje piłkę po tym, jak wypuścił ją sobie główką. Ta jednak znalazła się za linię boczną.

• Przewinienie Jespera Karlstroema w środku pola. Ucierpiał Jordi Sanchez; kartki jednak nie ma.

• Nie powiódł się atak Widzewa. Filip Bednarek wznawia grę z "piątki".

• ... i posyła na bliższy słupek, gdzie był Dominik Kun. Ten oddala grę dalekim wybiciem. A dośrodkowanie Portugalczyka było dalekie od tego, do czego przyzwyczaił nas nie tylko w Ekstraklasie, lecz także w europejskich pucharach.

• I jeszcze jeden, tym razem z lewego narożnika. Piłkę ustawia Joel Pereira...

• Od razu zawodnicy Johna van den Broma przechwycili piłkę i ruszyli prawą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

• Gospodarze zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Łodzi na ostatnie trzy kwadranse 25. kolejki Ekstraklasy. W pierwszej połowie działo się w meczu Widzewa z Lechem Poznań, ale zabrakło goli.

Będą po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. W hicie kończącym 25. kolejkę Ekstraklasy Widzew Łódź bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań.

• Juljan Shehu pada w polu karnym Lecha! Sędzia od razu pokazał, że nie było przewinienia, po którym wskazałby na "wapno".

• Po zgraniu Jordiego Sancheza strzał z ok. 18 metrów Dominika Kuna wysoko nad bramką gości.

• Niewielki spalony Ernesta Tepriłowskiego. Mimo to czujny był Filip Bednarek Pojedynek Ernesta Terpiłowskiego z Filipem Bednarkiem

Pojedynek Ernesta Terpiłowskiego z Filipem Bednarkiem

• Bartłomiej Pawłowski podaje prostopadle między stoperów do Ernesta Terpiłowskiego. Ten w sytuacji oko w oko trafia w Filipa Bednarka i piłka przelatuje wysoko nad bramką. Gdyby jednak pokonał bramkarza mistrza Polski, to gol nie zostałby uznany z powodu niewielkiej pozycji spalonej!

• Składny atak gospodarzy. Piłka szła jak po sznurku z prawej strony do lewej, by trafiła na środek - na 20. metr - do Bartłomieja Pawłowskiego. Ten uderza mocno... w Antonio Milicia.

• Radosław Murawski zagrywa na wolne pole do Filipa Szymczaka. Skutecznie przyblokował go Serafin Szota, pozwalając jednocześnie piłce przeturlać się za linię końcową.

• 26 lutego 2023 r. ze Śląskiem Wrocław (1:2)

• Bartłomiej Pawłowski uderza sprzed "szesnastki". Został zablokowany. Po chwili Bartosz Salamon stanął na linii uderzenia Mateusza Żyry.

• Kristoffer Velde zwlekał ze strzałem z pola karnego. Podaje do Pedro Rebocho, którego strzał niemal z linii 16. metra został zablokowany.

• Widzew Łódź - Lech Poznań

• 2 Strzały 0
    • 0 Strzały celne 0
  • Lechici wybijają piłkę z pola karnego po płaskim zagraniu z lewej strony. Adriel Ba Loua ją przejmuje i już zbierał się do sprintu, gdy nieprzepisowo powstrzymał go Mateusz Żyro. Skrzydłowy "Kolejorza" zwrócił na to uwagę arbitrowi.

• Pościg Radosława Murawskiego za rozpędzonym Bartłomieju Pawłowskim. Zawodnik Widzewa pada na murawę, jakby był rażony piorunem przy znikomym kontakcie. Sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy, przy czym nie sięga do kieszonki.

• Strata Widzewa ok. 30 metrów od własnej bramki. Środkiem z piłką pognał Filip Szymczak, który podaje na lewą stronę za plecy Filipa Marchwińskiego.

• Po chwili Filip Marchwiński zagrywa prostopadle w "szesnastkę" do Adriela Ba Louy Iworoyjczyk był tutaj odrobinę spóźniony; piłkę łapie Henrich Ravas.

• Radosław Murawski chciał prostopadłym podaniem uruchomić Kristoffera Velde. Pomocnik gości włożył w to zagranie zdecydowanie za dużo siły.

• 54% Posiadanie piłki 46%

• Mocne dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego na dalszy słupek. Tam znalazł się Ernest Terpiłowski, który uderza głową wysoko nad bramką.

• Bartłomiej Pawłowski decyduje się na strzał zza pola karnego. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Nie wyszło prawa, to "Kolejorz" zaatakował lewą flanką. Ruszył Filip Szymczak, którego powstrzymał Juljan Shehu. Wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg młodzieżowca.

• Marek Hanousek upomniany żółtą kartką za faul ze "stemplem". Poszkodowanym był Adriel Ba Loua

• Mocne zagranie do rozpędzonego Adriela Ba Louy. Dominik Kun uprzedza Iworyjczyka, wybijając piłkę za linię boczną.

• Zagranie Marka Hanouska było niedokładne. Filip Bednarek wznawia grę z "piątki".

• Joel Pereira podłączył się do akcji prawą stroną. Miękko zagrywa w pole karne do Filipa Szymczaka, który stojąc tyłem do bramki opanował piłkę, ale zanim złożył się do strzału, został czysto powstrzymany.

• Ernest Terpiłowski urwał się prawą stroną w stronę "szesnastki" Lecha. Jego strzał mija dalszy słupek w dość bezpiecznej odległości.

• Seria zostanie przedłużona?

• Dominik Kun dostaje piłkę na lewej stronie. Ta jednak uciekła mu za linię boczną.

• Mocne dośrodkowanie z prawego narożnika przed bramkę. Henrich Ravas pewnie i spokojnie łapie piłkę.

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Adriel Ba Loua urwał się rywalowi i ruszył w stronę pola karnego Widzewa. Z linii końcowej zagrywa przed bramkę, skąd Juljan Shehu wybija za linię końcową.

• Pedro Rebocho zagrywa w "szesnastkę", licząc na zgranie przed bramkę. Pomysł dobry, ale zabrakło dokładności zawodnikom "Kolejorza".

• Antonio Mliić zagrywa prostopadle do do Adriela Ba Louy. Ten miał problem z opanowaniem piłki, ale ok. 30 metrów od bramki gospodarzy faulował go Patryk Stępiński.

• Na rajd skrzydłem zdecydował się Kristoffer Velde. Poradził sobie z nim Dominik Kun.

• Atak Widzewa przynosi rzut wolny. Po dośrodkowaniu nie było jednak zagrożenia pod bramką Filipa Bednarka.

• Tak wyglądał przemarsz kibiców Lecha w Łodzi:

lech

• Na gwizdek Damiana Kosa spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są obrońcy - Patryk Stępiński i Bartosz Salamon.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• W składzie poznaniaków można spodziewać się co najmniej kilku rotacji. Wykluczony jest występ Michała Skórasia, który musi odbyć przymusową pauzę za nadmiar żółtych kartek. W wyjściowym składzie mogą znaleźć się Bartosz Salamon, Barry Douglas, Nika Kvekveskiri czy Adriel Ba Loua. Wszyscy rozpoczęli mecz Ligi Konferencji na ławce rezerwowych. - Lech ma szeroką i wyrównaną kadrę. Rywal może wyjść drugim składem, ale będzie on równie silny. W takim meczu trzeba wznieść się na wyżyny – podkreślił trener Niedźwiedź.

• W pierwszej rundzie przy Bułgarskiej Lech zwyciężył 2:0 po trafieniach Joao Amarala i Mikaela Ishaka. Szlagier przy Piłsudskiego miał poprowadzi nasz eksportowy sędzia Szymon Marciniak. W ostatniej chwili doszło jednak do wymuszonej zmiany. Arbiter z Płocka doznał kontuzji mięśniowej, dlatego w Łodzi zagwiżdże 33-letni Damian Kos.

• Skład Lecha Poznań

• Lechici w Łodzi zagrają niespełna 72 godziny po zwycięstwie w Sztokholmie nad Djurgarden i awansie do ćwierćfinału Ligi Konferencji. O półfinał zawalczą z Fiorentiną. Pierwszy mecz rozegrają u siebie 13 kwietnia. - To duży sukces klubu z Poznania, jeden z większych w ostatnich latach w Polsce. Gratulacje dla Lecha za reprezentowanie Polski i walkę o punkty w rankingach. Lech miał mecz pod kontrolą. Pomogła czerwona kartka, a po zdobyciu bramki przeciwnik musiał odczuć, że będzie mieć problem - ocenił trener Widzewa Janusz Niedźwiedź.

• Skład Widzewa Łódź

• Widzew cały czas jest w czubie tabeli. W porównaniu z jesienią nieco obniżył jednak loty. W siedmiu rozegranych w tym roku spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo - przed własną publicznością pokonał Śląsk Wrocław (1:0). W zeszłej kolejce widzewiacy zremisowali w Płocku z Wisłą dzięki bramce Jordiego Sancheza w doliczonym czasie. Jeśli szybko nie wrócą na ścieżkę zwycięstw, marzenia o grze w europejskich pucharach mocno się oddalą.

• ... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Ostatni akcent 25. kolejki Ekstraklasy ma miejsce w Łodzi, gdzie czeka nas prawdziwy hit. Za 25 minut Widzew zmierzy się przed własną publicznością z Lechem Poznań, który niespełna dwa dni temu zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy!

Spotkanie poprowadzi Damian Kos...

Widzew - Lech LIVE! Hit na zakończenie kolejki.

Widzew - Lech LIVE! Hit na zakończenie kolejki. ©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa: Widzew Łódź - Lech Poznań ONLINE. Na zakończenie 25. kolejki dojdzie do hitowego starcia. W niedzielę o godzinie 17:30 Widzew podejmie obrońcę mistrzowskiego tytułu. Zwycięzca tego pojedynku zrobi ważny krok w kierunku następnej edycji europejskich pucharów. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Widzew - Lech. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Lech Poznań ONLINE

Widzew cały czas jest w czubie tabeli. W porównaniu z jesienią nieco obniżył jednak loty. W siedmiu rozegranych w tym roku spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo - przed własną publicznością pokonał Śląsk Wrocław (1:0).
W zeszłej kolejce widzewiacy zremisowali w Płocku z Wisłą dzięki bramce Jordiego Sancheza w doliczonym czasie. Jeśli szybko nie wrócą na ścieżkę zwycięstw, marzenia o grze w europejskich pucharach mocno się oddalą.

W składzie poznaniaków można spodziewać się co najmniej kilku rotacji. Wykluczony jest występ Michała Skórasia, który musi odbyć przymusową pauzę za nadmiar żółtych kartek. W wyjściowym składzie mogą znaleźć się Barry Douglas, Nika Kvekveskiri czy Adriel Ba Loua. Wszyscy rozpoczęli mecz Ligi Konferencji na ławce rezerwowych. - Lech ma szeroką i wyrównaną kadrę. Rywal może wyjść drugim składem, ale będzie on równie silny. W takim meczu trzeba wznieść się na wyżyny – podkreślił trener Niedźwiedź.

Nie zagrają w meczu Widzew Łódź - Lech Poznań:

Widzew Łódź: Fabio Nunes

Lech Poznań: Michał Skóraś (pauza za żółte kartki)

Mecz Widzew Łódź - Lech Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Widzew - Lech w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje duet Marcin Rosłoń - Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Widzew Łódź - Lech Poznań transmisja CANAL+ SPORT