PKO Ekstraklasa. Michał Żyro trafia w tym sezonie po raz piąty [WIDEO]

red
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice wygrał 2:0 ze Śląskiem Wrocław w 16. kolejce Ekstraklasy. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył w 23. minucie Michał Żyro. Dla 28-letniego napastnika to piąty gol w sezonie. Żyro miał nawet szansę na dublet, ale w 83. minucie uderzył tylko w poprzeczkę. Zawodnik Piasta dołożył jeszcze w tym spotkaniu asystę do trafienia Patryka Sokołowskiego. Zobaczcie gola Michała Żyry w meczu ze Śląskiem!

Michał Żyro otwiera wynik, a Piast notuje świetną serię

23. minuta spotkania Piast - Śląsk. Wydawało się, że to goście są bliżej strzelenia gola, a tu niespodzianka. Po prawej stronie ładnie rozegrali piłkę Tomasz Jodłowiec z Arkadiuszem Pyrką. Drugi z wymienionych dostał ją z prawej strony pola karnego i tuż przed linią końcową miękko wrzucił przed bramkę do Michała Żyry, który sfinalizował akcję celną główką.

Piast kontynuuje imponującą serię. To już dziewiąty mecz z rzędu bez porażki w Ekstraklasie dla drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika. Obecnie gliwiczanie są już na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów, a jeszcze nie tak dawno oglądaliśmy ich w strefie spadkowej, na ostatnim miejscu.