PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica w dziesiątkę pokonała Lechię Gdańsk. Pierwsze zwycięstwo beniaminka

Jacek Czaplewski
Miedź - Lechia 2:1
Miedź - Lechia 2:1 Piotr Krzyżanowski
PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica opuściła ostatnie miejsce. W swoim szóstym meczu zdobyła pierwszy komplet punktów. U siebie mimo gry w dziesiątkę zdołała wygrać z Lechią Gdańsk 2:1 (1:0). Oszałamiający okazał się początek drugiej odsłony, kiedy w niecałe dwie minuty padły dwie bramki.

PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 2:1

Miedź objęła prowadzenie w 6 minucie. Po wznowieniu z autu za krótko wybił Ilkay Durmus. Piłka spadła na nogę Santiago Navedy, a ten strzałem z powietrza nie dał szans nowemu kapitanowi Lechii, Dusanowi Kuciakowi.

Naveda przebył dziś drogę z bohatera do antybohatera. Po nierozważnym faulu na Davidzie Stecu, a była to dopiero 28 minuta gry, Meksykanin otrzymał od sędziego Wojciecha Mycia czerwoną kartkę.

Chociaż Miedź przez godzinę była skazana na granie w osłabieniu to i tak podwyższyła prowadzenie. Stało się tak w dosłownie pierwszej akcji drugiej połowy, gdy po indywidualnej akcji trafił były znany zawodnik PSV Eindhoven czy reprezentacji Holandii, Luciano Narsingh. To jego debiutancka bramka w Polsce, po asyście Olafa Kubackiego.

Lechia odpowiedziała zaraz po wznowieniu gry, lecz bramka Macieja Gajosa okazała się jedynie honorową. W końcówce ten sam zawodnik ponownie uderzył głową, w drugi róg. Tym razem górą był Paweł Lenarcik, który zbił piłkę na słupe.

Co dalej w Gdańsku, skoro za drużyną w tabeli znajduje się tylko Lech Poznań? Zwolnienia trenera Tomasza Kaczmarka nie wolno wykluczyć. Za pięć dwunasta spodziewane są dwa transfery. Bohaterem jednego z nich okaże się obrońca Legii Warszawa, Joel Abu Hanna.

• Jeronimo Cacciabue - 4
  • Luciano Narsingh - 4 (Kamil Zapolnik - 3)
  • Maxime Dominguez - 3 (Szymon Matuszek - 4)
  • Santiago Naveda - 1
  • Olaf Kobacki - 3 (Maciej Śliwa - 3)
  • Angelo Henriquez - 3 (Jens Martin Gammelby - bez oceny)

Lechia Gdańsk

• Dusan Kuciak - 3
  • David Stec - 3 (Christian Clemens - bez oceny)
  • Kristers Tobers - 3
  • Mario Maloca - 2
  • Rafał Pietrzak - 3 (Conrado - 2)
  • Tomasz Neugebauer - 3 (Marco Terrazzino - 3)
  • Bassekou Diabate - 2 (Dominik Piła - 3)
  • Maciej Gajos - 3
  • Jarosław Kubicki - 3 (Kacper Sezonienko - 2)
  • Ilkay Durmus - 3
  • Łukasz Zwoliński - 3

Piłkarz meczu: Paweł Lenarcik
Atrakcyjność meczu: 6/10

Kibice na meczu Radomiaka Radom z Koroną Kielce. Zobaczcie zdjęcia na kolejnych slajdach.

Tak kibicowaliście na meczu Radomiaka z Koroną w PKO Ekstrak...