PKO Ekstraklasa. Mistrz wraca do żywych. Legia Warszawa notuje w Łęcznej trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu [ZDJĘCIA]

DW
Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:1
Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:1 Wojciech Szubartowski
PKO Ekstraklasa. Choć w grze Legii Warszawa nie nastąpiła wielka przemiana, to jej wyniki mogą zadowolić kibiców. Zespół Aleksandara Vukovicia zanotował trzecią wygraną z rzędu w lidze. Jeśli brać pod uwagę Puchar Polski, to nawet czwartą! Tym razem mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Górnika Łęczna 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Maciej Rosołek, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie Mattiasa Johanssona.

Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:1 (11.03.2022)

Mistrz Polski w dalszym ciągu broni się przed spadkiem. Z dorobkiem 25 punktów plasował się przed tą kolejką tuż nad strefą oznaczającą degradację. Otwierał ją Górnik Łęczna, który przed spotkaniem z Legią miał zaledwie "oczko" mniej. Dystans do Legii wynosi teraz aż cztery punkty.

Mecz - delikatnie mówiąc - nie porwał. Wyglądał na spotkanie dwóch drużyn broniących się przed spadkiem. Żaden z zespołów nie atakował odważnie, a pod bramką rywali panowało przede wszystkim zapobieganie stratom. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, gdzie obie strony nie zanotowały nawet klarownej sytuacji.

Dopiero po zmianie stron, w 55. minucie, Bartosz Slisz dostał podanie od Rafaela Lopesa, wygrał pojedynek z Damianem Gąską i technicznym strzałem z bliska pokonał Gostomskiego. Problemem pomocnika Legii był fakt, że w trakcie pojedynku z Gąską, zagrał piłkę ręką. Do monitora VAR podszedł Szymon Marciniak i po krótkiej analizie cofnął trafienie gości.

W 67. minucie aktualny mistrz Polski objął już prowadzenie, które arbiter uznał. Świetna akcja Legii na skrzydle. Josue obrócił się z futbolówką na małej przestrzeni i zewnętrzną częścią stopy zagrał na skrzydło do partnera. Mattias Johansson dograł z prawej strony boiska w pole karne Górnika wprost na nogę Macieja Rosołka, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Wcześniej młody napastnik Legii musiał obrócić się w stronę bramki, co wcale nie było takie proste. Zaspali jednak obrońcy Górnika i zostawili go całkowicie osamotnionego.

W doliczonym czasie gry Michał Mak popędził prawą stroną boiska, dograł na głowę Bartosza Śpiączki, ale jego uderzenie zdołał wybronić Cezary Miszta. Do końca meczu goście potrafili kontrolować rywalizację. Górnik nie miał pomysłu na zbliżenie się do pola karnego rywali. Dzięki temu zwycięstwu Legia Warszawa awansowała na dwunaste miejsce w ligowej tabeli i ma już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Górnik natomiast pozostaje w czerwonej strefie.

• Gerson - 3
  • Serhij Krykun - 3, (Michał Mak - bez oceny)
  • Szymon Drewniak - 2
  • Damian Gąska - 3, (Przemysław Banaszak - 3)
  • Alex Serrano - 3, (Bartosz Rymaniak - bez oceny)
  • Michał Goliński - 3, (Łukasz Szramowski - 3)
  • Jason Lokilo - 2, (Marcel Wędrychowski - bez oceny)