PKO Ekstraklasa. Nie odbili się od dna. Stal Mielec zremisowała zaległy mecz z Wisłą Płock

DW
Stal Mielec - Wisła Płock 2:2 (0:1)
Stal Mielec - Wisła Płock 2:2 (0:1) K_kapica_afk
W zaległym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec miała szansę wskoczyć na 15. miejsce w tabeli, kosztem Podbeskidzia. Zespół Leszka Ojrzyńskiego zremisował jednak 2:2 z Wisłą Płock i wciąż jest czerwoną latarnią ligi. Bramki dla płocczan zdobyli Patryk Tuszyński i Damian Michalski. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Macieja Jankowskiego i Mateusza Matrasa.

Piłkarze Stali Mielec nie wygrali żadnego z czterech ostatnich spotkań i do potyczki z Wisłą Płock przystąpili z ostatniego miejsca w tabeli. W zeszłej kolejce ulegli u siebie Lechii Gdańsk, choć byli lepsi w każdej ze statystyk. Wygrana z płocczanami pozwoliłaby im przeskoczyć Podbeskidzie Bielsko-Biała, do którego tracą dwa "oczka". Sytuacja na dnie ligowej stawki nie zmieniła się przez remis Stali 2:2. Zmniejszyła się tylko przewaga Górali.

Nafciarze wyszli na prowadzenie już w 13. minucie. Alan Uryga posłał dalekie podanie przed pole karne gospodarzy do Mateusza Szwocha. Ten - wraz z obrońcą Stali - nie sięgnął piłki, lecz dotarła ona do Patryka Tuszyńskiego, który dobrze ją przyjął, przerzucił nad wychodzącym z bramki Rafałem Strączkiem i z bliska posłał głową do siatki.

Zarówno kilka minut po zmianie stron było już 0:2. Bardzo dobre dośrodkowanie Mateusza Szwocha z narożnika i Damian Michalski, który wygrał walkę w powietrzu, mocnym uderzeniem głową z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania. Najpierw, w 59. minucie zakotłowało się pod bramką Krzysztofa Kamińskiego. Bramkarz odbił sytuacyjny strzał Marcina Flisa, a po chwili sparował groźne uderzenie Mateusza Matrasa na słupek. Po chwili Stal cieszyła się już z trafienia. Po dośrodkowaniu z prawej strony na dalszy słupek, Marcin Flis zgrał piłkę głową przed bramkę, skąd Maciej Jankowski uderzył do siatki obok bezradnego Krzysztofa Kamińskiego.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Mateusz Matras doprowadził do wyrównania. Po dalekim dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę w polu karnym przejął Mateusz Matras, który uderzył wolejem, po koźle, nie do obrony!

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Mateusz Matras

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Euro 2020. Początek przełożonych o rok finałów Euro 2020 już 11 czerwca. W pierwszym grupowym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją w Dublinie (14 czerwca). Jaką kadrę na turniej powoła nowy selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa? Postanowiliśmy wejść w jego buty i wybrać 23 zawodników. Sprawdź nazwiska!

Euro 2020. Optymalna kadra reprezentacji Polski na Euro 2020...