PKO Ekstraklasa. Odrodzenie Rakowa Częstochowa w Bełchatowie. Arka Gdynia coraz bliżej dna

DW
Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:0
Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:0 Dziennik Zachodni
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa pokonał Arkę Gdynia 2:0 i niemal przez całe spotkanie miał wyraźną przewagę nad rywalami. Bramkę w pierwszej połowie zdobył Jarosław Jach, który wrócił do Ekstraklasy po nieudanej przygodzie z Crystal Palace. Gości w drugiej połowie dobił Felicio Brown Forbes, który delikatną podcinką pokonał Pavelsa Steinborsa. Arkowcy spadli na 14. miejsce w tabeli, ale jeśli ŁKS i Korona zapunktują, spadną na samo dno.

Odrodzenie Rakowa w Bełchatowie. Arka coraz bliżej dna

Raków chyba potrafi grać w Bełchatowie z drużynami z Trójmiasta. Wcześniej pokonali Lechię Gdańsk 2:1, a dzisiaj wygrali z Arką 2:0. Podopieczni Marka Papszuna przez całe spotkanie mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Miękka wrzutka w pole karne i Daniel Bartl zamiast mocno uderzyć na bramkę, tylko podał futbolówkę Steinborsowi. Arka odpowiedziała mocnym uderzeniem z woleja, ale tylko w boczną siatkę uderzył Jan Łoś.

Pierwsza bramka w meczu padła w 31. minucie. Aut wykonany z prawej strony Rakowa, zagranie do Schwarza, który tak dośrodkował piłkę, że ta poszybowała nad głowami wszystkich obrońców i wpadła na głowę Jacha. Obrońca z ostrego kąta, strzałem na bliższy słupek, pokonał Steinborsa.

Arkowcy zagrali bezzębny mecz, ani razu nie podkręcili tempa spotkania. Trudno się więc dziwić, że przez całe 90 minut stowrzyli może dwie okazje na zdobycie gola. W obu jednak świetnie między słupkami spisał się Michał Gliwa.

Na 10 minut przed końcem meczu Felicio Brown Forbes podwyższył prowadzenie. Przejęcie piłki w środku pola, Skóraś poprowadził kawałek piłkę i znalazł kompletnie niepilnowanego Brown Forbesa. Ten lekką podcinką pokonał Steinborsa Arka bezradna w starciu z beniaminkiem.

Atrakcyjność meczu: 4/10
Piłkarz meczu: Jarosław Jach
Widzów: 2 511

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Kluby Ekstraklasy porządnie przygotowały się do obowiązującego od tego sezonu przepisu o grze młodzieżowca. W każdej drużynie mamy po kilku młodych zawodników, którzy korzystają lub chcą skorzystać z nakazu ustalonego przez PZPN. Przed Wami WSZYSCY młodzieżowcy w naszej Ekstraklasie, wraz z liczbą występów, minut, goli, kartek i asyst.*Kto jest młodzieżowcem? Od sezonu 2019/20 każdy zespół PKO Ekstraklasy musi wystawić młodzieżowca w swoim składzie. Status młodzieżowca należy się graczom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończą 22. rok życia oraz młodszym (w tym sezonie rocznik 1998 i młodsi).* Przy niektórych nazwiskach umieściliśmy więcej spotkań w związku z występami tych piłkarzy w europejskich pucharach lub Pucharze Polski.