PKO Ekstraklasa. Ogromna kontrowersja w meczu Wisła Płock - Raków Częstochowa. Arbiter nie uznał słusznego gola?!

Piotr Rzepecki
Canal+ Sport
Ogromne kontrowersje w meczu Wisła - Raków. "Medaliki" strzeliły bramkę na 1:1, ale sędzia Paweł Raczkowski nie uznał bramki Mateusza Wdowiaka. Powód? Pozycja spalona. Okazuje się jednak, że to piłkarz Rakowa otrzymał futbolówkę od... zawodnika Wisły Płock.

Raków Częstochowa ukarany przez sędziego? Prawidłowo strzelony gol nieuznany

Zdarzenie miało miejsce w 1. połowie, tuż po golu dla Wisły Płock autorstwa Łukasza Sekulskiego. Do siatki trafił Mateusz Wdowiak, jednak w momencie podania znacznie przekroczył linię spalonego. Po strzelonej bramce, w górę powędrowała chorągiewka sędziego asystenta.

Dlaczego więc poruszamy ten temat? Wdowiak otrzymał bowiem podanie od... piłkarza Wisły Płock. Telewizyjne powtórki pokazują jednoznacznie, że to obrońca "Nafciarzy" Jakub Rzeźniczak ostatni dotykał piłki, która trafiła finalnie do Wdowiaka.

Do sytuacji odniósł się napastnik Rakowa Fabian Piasecki. Piłkarz, który zdaniem sędziego podał do Wdowiaka. - Powinien być gol uznany, bo podawał zawodnik Wisły. Nie rozumiem... mamy VAR, mamy powtórki, mamy wszystko... - mówił na gorąco napastnik w przerwie przed kamerami Canal+ Sport.

Dodajmy, że to nie pierwsza sędziowska kontrowersja w tej kolejce PKO Ekstraklasy. W meczu Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin (2:1) nie został podyktowany rzut karny dla "Portowców" po faulu na Marcelu Wędrychowskim. Więcej o tym zajściu w artykule poniżej.