PKO Ekstraklasa. Opinie trenerów po meczu Jagiellonia - Wisła Płock

OPRAC.: Jakub Maj
Andrzej Szkocki/Polska Press,
Dzisiejszy mecz Jagiellonia - Wisła Płock zakończyła się remisem 1:1. "Nafciarze" to zespół, który zdecydowanie może czuć niedosyt po tym starciu. Podopieczni trenera Stano wykreowali sobie więcej dogodnych sytuacji.

Po meczu Jagiellonia - Wisła (1:1) powiedzieli:

Pavol Stano (trener Wisły Płock): "Myślę, że był to dobry mecz, obie drużyny starały się grać w piłkę i kreowały sytuacje. Pod tym względem jestem zadowolony, szkoda że straciliśmy bramkę po pechowych zagraniach, gdzie był rykoszet. Wiadomo, że były potem sytuacje, Jagiellonia miała swoje, my też, i myślę, że remis jest sprawiedliwym wynikiem dla obu stron. Szczególnie w pierwszej połowie prezentowaliśmy się dobrze, wtedy nasze akcje były składne. W drugiej +Jaga+ trochę zaryzykowała i mieliśmy kontrataki, o których się marzy i trzeba było je wykorzystać, bo myślę, że mało kiedy zespół będzie miał takie okazje i musi to zrobić lepiej".

Maciej Stolarczyk (trener Jagiellonii Białystok): "Mówię z naszego punktu widzenia - trzeba uszanować ten rezultat, choć apetyty przed spotkaniem mieliśmy dużo większe, ale chcę podkreślić, że było to naprawdę dobre spotkanie w wykonaniu Wisły Płock. To jest zespół, który od początku sezonu pokazuje dużą jakość i tak też dzisiaj było. W pierwszej połowie nie mogliśmy poradzić sobie z odbiorem piłki, a przede wszystkim z kreowaniem sytuacji. Na szczęście po przerwie drużyna zareagowała na pewne korekty, które dały nam utrzymanie na połowie przeciwnika, a co za tym idzie - również bramkę. Myślę, że tych bramek mogło być więcej, bo i Wisła miała możliwości wyjścia z kontratakiem i my mieliśmy swoje okazje. Szanujemy ten punkt, bo zdajemy sobie sprawę, ile pracy jest przed nami, żeby zwyciężać".(PAP)