PKO Ekstraklasa. Ostre strzelanie w Gdańsku. Lechia Gdańsk rozbiła Stal Mielec, dwa gole Flavio Paixao w urodziny

Jacek Czaplewski
Lechia pokonała Stal, Paixao strzelił w urodziny
Lechia pokonała Stal, Paixao strzelił w urodziny Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk po dwóch porażkach z rzędu wróciła na zwycięską ścieżkę. U siebie wygrała ze Stalą Mielec 4:2 (2:2). Bohaterem jubilat Flavio Paixao. Portugalczyk w swoje urodziny ustrzelił dublet, do którego dołożył asystę.

Mecz Lechia Gdańsk - Stal Mielec 4:2

Jeszcze przed przerwą padły cztery bramki - po dwie dla obu drużyn. Zaczęła Lechia. Świętujący 36. urodziny Flavio Paixao zdobył swoją 80. bramkę w ekstraklasie. Trafił głową z bliska, po tym jak piłkę zwrotną do pola karnego zagrał Michał Nalepa. Zagrał przewrotką - zaznaczmy.

Lechia powinna była pójść za ciosem, ale nie wykorzystała kontry trzy na jednego. Zmarnował ją Omran Haydary, który obił bramkarza, Rafała Strączka. Później sędzia Bartosz Frankowski odwołał jeszcze Lechii karnego, bo okazało się, że Kamil Kościelny jednak nie zagrał ręką.

Stal była dla Lechii zagrożeniem po rzutach rożnych. Dwukrotnie z tego samego narożnika zdobyła bramkę. Do wyrównania doprowadził Krystian Getinger (efektowne uderzenie bez przyjęcia), a chwilowe prowadzenie dał Mateusz Mak (uderzenie głową). W obu przypadkach asystował Maciej Domański.

Wydawało się, że to drugi gol Stali okaże się golem do szatni. W doliczonym czasie pierwszej połowy Lechia jednak doprowadziła do wyrównania. Z zamieszania w szesnastce skorzystał Conrado.

W drugiej połowie to Lechia zrobiła więcej, żeby wygrać mecz. W 72 minucie rzutu karnego nie zmarnował Paixao, który tym samym podwyższył wynik na 3:2. Wynik w końcówce ustalił Michał Nalepa.

W nowej edycji biało-zielona drużyna ma zatem na rozkładzie dwóch beniaminków: Wartę Poznań (1:0) i Stal Mielec (4:2). O komplet powalczy już za tydzień, bo u siebie zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Piłkarz meczu: Flavio Paixao