PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice miał dużą przewagę, ale nie potrafił wygrać z Jagiellonią Białystok

Krzysztof Kowalski
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice zremisował (1:1) z Jagiellonią Białystok w niedzielnym meczu 18. kolejki. Przy Okrzei to goście objęli prowadzenie, ale będący stroną wiodącą Piast szybko wyrównał za sprawą Kamila Wilczka. Spotkanie obejrzało 3328 widzów.

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Piast do rundy rewanżowej przystępował z szesnastego, spadkowego miejsca. Natomiast Jagiellonia z czternastej pozycji. W pierwszej odsłonie lepsze okazje stworzyli sobie gliwiczanie. Krótko przed przerwą Kamil Wilczek głową obił słupek po dośrodkowaniu Damiana Kądziora. Wcześniej z pięciu metrów główkował Grzegorz Tomasiewicz, jednak uderzył w środek bramki.

Jagiellonia grała bardzo niedokładnie i co chwila oddawała piłkę gospodarzom. Ponadto straciła Jesusa Imaza, który w 38. minucie zszedł z urazem zastąpiony przez Wojciecha Łaskiego. Poważniej bramce Frantiska Placha zagroziła tylko raz, kiedy Marc Gual zza pola karnego strzelił tuż nad poprzeczką.

Kapitalna bomba zmiennika, szybka odpowiedź Wilczka

W drugiej połowie Piast prezentował się nieco słabiej. Wykorzystał to zmiennik Łaski, który uradował kilkuset fanów Jagiellonii zasiadających w sektorze gości. 22-latek atomowym strzałem z ponad 20 metrów zaskoczył wyciągniętego jak struna Placha.

Podrażniony Piast odpowiedział po siedmiu minutach. Michał Chrapek dośrodkował precyzyjnie w pole karne, a Kamil Wilczek przeskoczył Mateusza Skrzypczaka i dopełnił formalności.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem wyborną szansę na zwycięskie trafienie miał Piast. Najpierw Wilczek główkował w słupek, a dobijający Michael Ameyaw poprawił tuż obok celu. Na tym emocje w Gliwicach się skończyły. W następnej kolejce obie ekipy czekają trudne przeprawy. Piast pojedzie na teren lidera - Rakowa, a Jagiellonia zagra w Łodzi z Widzewem.

• Patryk Dziczek - 3
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3 (Michael Ameyaw - 3)
  • Arkadiusz Pyrka - 3
  • Michał Chrapek - 4 (Tom Hateley - bez oceny)
  • Jorge Felix - 3
  • Damian Kądzior - 3
  • Kamil Wilczek - 4

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Miłosz Matysik - 3 (Andrzej Trubeha - bez oceny)