PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice udzielił lekcji Stali. Mielczanie razili nieskutecznością

Piotr Szymański
K_kapica_afk
PKO Ekstraklasa. Udana rehabilitacja Piasta za domową porażkę z Rakowem Częstochowa na inaugurację sezonu. W sobotę zawodnicy Waldemara Fornalika pewnie zwyciężyli ze Stalą w Mielcu (2:0). Obie bramki dla gości padły jeszcze przed przerwą, a asysty przy nich zanotował Patryk Lipski.

Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (31.07.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (18. minuta) - Kapitalne podanie od Patryka Lipskiego do wychodzącego na czystą pozycję Kristophera Vidy, a ten z wyczucie przerzucił piłkę nad bramkarzem Stali. Po weryfikacji przez VAR, trafienie dla gości zostało jednak uznane.
  • 0:2 (45+3. minuta) - Po raz kolejny szybki atak gości, Patryk Lipski zdecydował się na dośrodkowanie na dalszy słupek. Tam nabiegł na piłkę Arkadiusz Pyrka i strzałem głową zaskoczył Michała Gliwę.

Atrakcyjność meczu: 5,5/10
Piłkarz meczu: Patryk Lipski

Ekstraklasa transfery. Nowy sezon PKO Ekstraklasy już rozpoczęty. Najwyższa klasa rozgrywkowa została rozszerzona i tym razem rywalizuje ze sobą aż 18 zespołów. Które drużyny najlepiej wykorzystały letnią przerwę na przebudowanie kadry i znalezienie wzmocnień? Sprawdź wszystkie potwierdzone transfery w PKO Ekstraklasie! Stan na 12 sierpnia 2021.

Ekstraklasa transfery. Wszystkie letnie TRANSFERY w PKO Ekst...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani