PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice wygrał w Legnicy. Trafił Jorge Felix. Nie ma nadziei dla Miedzi. Czternasta porażka beniaminka

Jacek Czaplewski
Piast wygrał w Legnicy. Nie ma nadziei dla Miedzi. Czternasta porażka beniaminka PAP/Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice wykonał kolejny duży krok w stronę utrzymania. Na wyjeździe przedłużył wiosenną serię. Wygrał skromnie z Miedzią Legnica 1:0. Jeszcze przed przerwą wynik ustalił Jorge Felix.

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice 0:1

Piast dzięki wygranej awansował na wysokie dziesiąte miejsce, choć jeszcze niedawno przebywał w strefie spadkowej. To czwarty mecz z rzędu bez porażki. Wcześniej zespół Aleksandara Vukovicia pokonał Cracovię (2:1) i Stal Mielec (2:0) oraz podzielił się punktami z mistrzem Polski, Lechem Poznań (1:1).

Co warto odnotować, po przerwie zimowej lepiej od Piasta punktują tylko dwa zespoły: liderujący Raków Częstochowa i goniąca go Legia Warszawa.

Dziś Piast kończył mecz w dziesiątkę. Nowy sędzia w ekstraklasie czyli Karol Arys w 80 minucie zmienił decyzję o kolorze kartki. Po obejrzeniu powtórki na monitorze VAR uznał, że Patryk Dziczek zasłużył na czerwień:

Faul Dziczka na czerwoną kartkę
Faul Dziczka na czerwoną kartkę Canal+ Sport

Miedź wypadła dziś blado. Jedyną bramkę straciła po rzucie wolnym w 23 minucie. Piast znowu sięgnął po wypróbowany pomysł, czyli dorzucenie w pole karne, gdzie rosły zawodnik przedłuża piłkę do lepiej ustawionego kolegi. Dziś asystował Ariel Mosór, a z bliska trafił Jorge Felix.

Z powodu czternastej porażki Miedź traci do bezpiecznego miejsca już dziewięć punktów. Po przerwie na mecze reprezentacji wystąpi na wyjeździe z bardzo dobrze grającą Koroną Kielce, która jest szesnasta. Piast w derbach podejmie Górnika Zabrze.

Oceny piłkarzy po meczu Miedź Legnica - Piast Gliwice (w skali 1-6):

Miedź Legnica

• Mateusz Abramowicz - 3
  • Nemanja Mijusković - 3
  • Andrzej Niewulis - 3 (Szymon Matuszek - bez oceny)
  • Jurich Carolina - 3 (Dawid Drachal - bez oceny)
  • Michael Kostka - 3 (Giannis Massouras - 3)
  • Santiago Naveda - 2 (Luciano Narsingh - 2)