PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice znów punktuje. Padł gol sezonu! [WIDEO]

DW
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1 (1:1) Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice strzelił gola już w 10. minucie spotkania z Zagłębiem Lubin. Trafienie Jakuba Świerczoka na pewno będzie kandydatem do bramki sezonu. Miedziowi bardzo szybko odrobili stratę, bo już po czterech minutach. Ostatecznie w Gliwicach doszło do podziału punktów. Tym samym zespół Waldemara Fornalika nieco odskoczyli od Stali Mielec i Podbeskidzia w tabeli.

20 listopada Piast wygrał pierwszy ligowy mecz w tym sezonie, pokonując w Zabrzu Górnika 2:1. 23 listopada wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 2:0, następnie 29 listopada zremisował w Warszawie z Legią 2:2. Gliwiczanie chcieli podtrzymać dobrą serię, bo przecież przez długi czas zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Na prowadzenie w meczu z Zagłębiem wyszli już w 10. minucie. Czwarty mecz z rzędu w lidze z trafieniem, ale za to jakim! Jakub Świerczok widząc wysuniętego przed bramkę Dominika Hładuna zdecydował się na lob niemalże z połowy boiska! Plebiscyt na bramkę kolejki jest już rozstrzygnięty, a a może i rundy?

Po chwili gospodarze powinni prowadzić już 2:0. Tym razem Świerczok chciał się wcielić w rolę asystenta - podał na dalszy słupek do Gerarda Badii, ale po lekkim rykoszecie piłka poszła za plecy Hiszpana. Odpowiedź Miedziowych była błyskawiczna. Składna akcja prawą stroną zakończona ostrym wstrzeleniem piłki na bliższy słupek, gdzie Samuel Mraz - mimo krycia Piotra Malarczyka - zdołał z bliska pokonać Frantiska Placha.

Jeszcze w pierwszej połowie bliski dubletu był Jakub Świerczok. Ze środka pola karnego na strzał zdecydował się Sebastian Milewski, ale że nieczysto trafił w piłkę, to ta poleciała w okolice prawego narożnika pola bramkowego. Stamtąd napastnik obił słupek.

W drugiej połowie widowisko już nie porwało, a drużyny podzieliły się punktami.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Jakub Świerczok

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Lech Poznań od lat słynie ze swojej Akademii. Na przestrzeni ostatnich lat często trafiał też ze wzmocnieniami. Z perspektywu czasu widać to choćby na przykładzie kadry reprezentacji Polski, w której roi się od zawodników z niebiesko-białym rodowodem. Sprawdziliśmy, jak personalnie wyglądałby dzisiaj skład Polski złożony wyłącznie z graczy, którzy zaliczyli choć jedno oficjalnie spotkanie w Lechu. Uwaga: niektórych zawodników jak (np. Bartosz Bereszyński) nie wzięliśmy pod uwagę, uznając, że lepiej nadają się do jedenastek innych klubów, w których zagrali więcej meczów, albo rozwinęli się bardziej niż w Lechu.Sprawdźcie, jak prezentuje się skład (i jego głębia), z którego kibice Lecha mają prawo być dumni.

Tak wyglądałaby reprezentacja Polski złożona z byłych i obec...