PKO Ekstraklasa. Pierwsze zwycięstwo Stali Mielec wyszarpane! Piast Gliwice nadal w okropnym dołku

Jacek Czaplewski
Pierwsze zwycięstwo Stali! Piast nadal w okropnym dołku
Pierwsze zwycięstwo Stali! Piast nadal w okropnym dołku Krzysztof Kapica
PKO Ekstraklasa. Beniaminek zdobył upragniony komplet punktów. Przed własną publicznością Stal Mielec wygrała z Piastem Gliwice 3:2 (1:0), choć przez chwilę przegrywał 1:2.

Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2

Obie drużyny przed przerwą straciły po zawodniku. Po stronie Stali z powodu kontuzji przedwcześnie mecz zakończył Mateusz Żyro. W Piaście nie dał rady dokończyć Tomasz Jodłowiec, który odczuł ból w mięśniu dwugłowym.

Stal w pierwszej połowie oddała jeden celny strzał. Jeden, ale jakże celny. Po faulu Mikkela Kirkeskova na Macieju Urbańczyku jedenastkę wykorzystał Maciej Domański. Ten sam zawodnik w zeszłej kolejce zapisał dwie asysty w przegranym spotkaniu z Lechią Gdańsk (2:4).

Piast niby oddał wtedy więcej strzałów, miał zdecydowanie więcej rzutów rożnych, ale nie wyrównał. Pod bramką mylił się zwłaszcza Dominik Steczyk. Szczęscie nie dopisało też Jakubowi Holubkowi w starciu z bramkarzem w polu karnym.

Początek drugiej połowy wynagrodził Piastowi całą marną pierwszą połowę. Chwilę po wznowieniu zespół z Gliwic zdobył pierwszą bramkę w nowym sezonie ekstraklasie; po rożnym głową trafił Michał Żyro. W 54 minucie po jego podaniu poprawił Steczyk i zrobiło się nieoczekiwanie 2:1!

Nim Piast zdążył się nacieszyć obrotem spraw, to Stal doprowadziła do wyrównania. Po ładnym otwierającym podaniu Domańskiego (trzecia asysta w sezonie) nie pomylił się Mateusz Mak.

O ostatecznym wyniku meczu zadecydowała końcówka. Z prawej strony w pole karne dograł Krystian Getinger, a z bliskiej odległości wykończył Mak! W tej kolejce wygrywa zatem nie jeden beniaminek (Warta Poznań), lecz dwóch.

Piłkarz meczu: Mateusz Mak