PKO Ekstraklasa. Podolski strzelił z własnej połowy, Górnik Zabrze rozbił Pogoń. Padła Twierdza Szczecin

Jacek Czaplewski
Pogoń - Górnik 1:4
Pogoń - Górnik 1:4 PAP, Jerzy Muszyński
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze rozbił Pogoń w Szczecinie, wygrywając aż 4:1. Ozdobą kapitalnego widowiska była bramka Lukasa Podolskiego. Najlepszy zawodnik na boisku trafił z... własnej połowy. To mocna kandydatura do gola całego sezonu. Pogoń po raz pierwszy przegrała u siebie.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4
Górnik zaczął i skończyć strzelanie. Kluczem do wygranej okazała się dobra postawa całej obrony. O wyniku zaważyła też odwaga na początku drugiej połowy, gdy nie tylko udało się odzyskać prowadzenie, ale również szybko je podwyższyć.

Worek z bramkami rozwiązał w 5 minucie Aleksander Paluszek. Młodzieżowy obrońca Górnika trafił w swoim stylu, czyli po stałym fragmencie. To już jego trzeci gol w rundzie.

Tuż przed przerwą aktywna Pogoń odpowiedziała trafieniem Luki Zahovicia po asyście Kamila Grosickiego. W drugiej połowie Pogoń jednak zgasła, a Górnik się nakręcał. W 56 minucie prowadził już 3:1, bo perfekcyjnie zagrania wykorzystali Kanji Okunuki z Szymonem Włodarczykiem.

Najpiękniejsze wydarzyło się jednak w 73 minucie. Po przechwycie Podolski zauważył, że bramkarz Bartosz Klebaniuk jest daleko od bramki, toteż oddał strzał jeszcze z własnej połowy. Mocny, precyzyjny lob okazał się zabójczy dla Pogoni:

- Dawno nie widziałem tak zbitej Pogoni u siebie. A Górnik gra jakby kandydował do tytułu mistrza Polski - komentował w Canal+ Sport Maciej Murawski.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (w skali 1-6):