PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin jak cień za Śląskiem Wrocław. Zwycięstwo w Kielcach z Koroną. Gol kapitana Sebastiana Kowalczyka

Jacek Czaplewski
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 0:1
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 0:1 Sławomir Stachura
PKO Ekstraklasa. W meczu zamykającym 5. kolejkę Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 1:0 (1:0). Bramkę przed przerwą zdobył młodzieżowiec Sebastian Kowalczyk. Z kontuzją boisko opuścił natomiast Benedikt Zech.

Mecz Korona Kielce - Pogoń Szczecin 0:1

Pogoń dopisuje kolejne punkty, ale ubywa jej zawodników. Do szerokiego grona kontuzjowanych (Mariusz Malec, Adam Frączczak, Kamil Drygas, Iker Guarrotxena) dołączył właśnie Benedikt Zech. Stoper opuścił boisko po ośmiu minutach gry. Jeszcze nie wiadomo, co mu się dokładnie stało, ani jak długo będzie pauzować.

Pogoń zagrała dzisiaj dość ekonomicznie. Nie forsowała tempa, a w drugiej połowie nawet oddała Koronie inicjatywę. Akcję meczu przeprowadził w 17 minucie Sebastian Kowalczyk. 20-letni kapitan udał, że będzie strzelać prawą nogą, czym zmylił Ivana Marqueza, a potem huknął z lewej w okienko, nie dając szans na skuteczną interwencję. - To mój najładniejszy gol w seniorskiej karierze - przyznał w rozmowie z Canal+ Sport.

Ze strony Korony najlepszej okazji nie wykorzystał Jakub Żubrowski. Piłkę po jego strzale nad poprzeczką przeniósł Dante Stipica. To czwarte zwycięstwo Pogoni w tym sezonie. Drużyna Kosty Runjaica ma tyle samo punktów co liderujący Śląsk Wrocław, ale przegrywa z nim bilansem bramkowym.

Piłkarz meczu: Sebastian Kowalczyk
Atrakcyjność meczu: 5/10

Podczas pierwszej połowy meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin w piątej kolejce PKO. Ekstraklasy kibice z Młyna zaprezentowali efektowna oprawę. Niemożliwe nie istnieje - taki napis widniał na dużym banerze. Pod spodem były nazwy najtrudniejszych do zdobycia szczytów górskich, a po prawej stronie cele, o jakie mogą walczyć piłkarze Korony - europejskie puchary, Puchar Polski, mistrzostwo. Akurat w momencie prezentowania tej efektownej obrony Korona straciła bramkę...(dor)

Wyjątkowa oprawa na meczu Korony Kielce. Niemożliwe nie istn...