PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin nowym liderem. Wygrana z Rakowem Częstochowa. Trafił Adrian Benedyczak

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin przynajmniej do niedzieli pozostanie liderem tabeli. Na szczyt wskoczyła dzięki pokonaniu Rakowa Częstochowa 1:0 (0:0). Gola strzelił 20-letni Adrian Benedyczak. Młody napastnik jesienią pełnił rolę zmiennika.

Mecz Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:1
Dziś w PKO Ekstraklasie zwyciężyły drużyny przyjezdne, które styczeń przepracowały w Polsce: Wisła Płock u siebie i na obozie w Siedlcach, Pogoń na własnych obiektach (Zagłębie Lubin i Raków znaczną część przygotowań poświęcili na pracę w Turcji).

Mecz w Bełchatowie anonsowano jako hit 15. kolejki. To właśnie na niego skusiło się TVP, licząc na fajerwerki. Wiele wskazywało na to, że widowisko nie zawiedzie. Po jesieni obie drużyny zgromadziły po tyle samo punktów: Raków zakończył rundę na drugim miejscu, Pogoń na trzecim.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentował się Raków. Z trudnymi strzałami poradził sobie Dante Stipica, notując tym samym już dziesiąte czyste konto. To najlepszy dorobek ligi.

Tuż przed przerwą Raków domagał się odgwizdania karnego. Zdaniem gospodarza meczu Michał Kucharczyk trącił w polu bramkowym Vladislavsa Gutkovskisa. Według Jarosława Przybyła walka o górną piłkę toczyła się zgodnie z regułami gry. Nie interweniował też VAR, za który odpowiadali dziś Bartosz Frankowski i Piotr Lasyk.

W drugiej połowie przebudziła się Pogoń. Stworzyła trzy dogodne sytuacje, ale tylko z jednej zrobiła użytek. Pudła Kucharczyka przedzieliło ładne trafienie Adriana Benedyczaka. Młodzieżowy napastnik zeszły sezon spędził na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, a jesienią w Pogoni tylko 1 z 11 spotkań zaczął od początku. Wiosną może się to zmienić.

Pogoń wskoczyła na pierwsze miejsce w ekstraklasie i czeka na odpowiedź Legii Warszawa w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (niedziela, 17:30).

Piłkarz meczu: Adrian Benedyczak