PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin pokonała Lechię Gdańsk dzięki Michałowi Kucharczykowi. Dusan Kuciak skapitulowal tylko raz

Jacek Czaplewski
Pogoń pokonała Lechię dzięki Kucharczykowi. Kuciak skapitulowal raz
Pogoń pokonała Lechię dzięki Kucharczykowi. Kuciak skapitulowal raz Andrzej Szkocki/Polska Press
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wraca na właściwe tory. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła w meczu z Lechią Gdańsk. Po przerwie gola strzelił Michał Kucharczyk. Sprzed stadionu "Portowców" dopingowała dość liczna grupa kibiców.

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Pogoni. Drużyna wicelidera oddała dziewięć strzałów, podczas gdy Lechia tylko jeden i to na dodatek niecelny. Trener Kosta Runjaic nie mógł uwierzyć, czemu bezbramkowy wynik utrzymał się do samego końca.

Pogoń oddała wtedy trzy groźne strzały. Spróbowali kolejno Rafał Kurzawa, Sebastian Kowalczyk i Michał Kucharczyk. Pracujący na linii Dusan Kuciak poradził sobie z każdym uderzeniem. Dałby pewnie też radę z minimalnie niecelnym uderzeniem Adriana Benedyczaka, który kopnął od razu po dograniu z lewej flanki - tuż nad poprzeczką.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Lechia miała więcej do powiedzenia, ale to Pogoń zdobyła bramkę i wygrała mecz. Szybką akcję w 69 minucie skutecznie zwieńczył Michał Kucharczyk (czwarty gol w sezonie), któremu dograł Kacper Kozłowski - nowy reprezentant seniorskiej kadry.

Kibice Pogoni Szczecin spotkali się żeby dopingować swój zespół pomimo obostrzeń

Kibice Pogoni Szczecin kontra policja i obostrzenia. Nerwowo...

W ostatnich minutach Lechia przycisnęła, lecz na wysokości zadania stanął Dante Stipica. Tym meczem Pogoń przerwała serię Lechii (cztery zwycięstwa i remis). Dzięki wygranej umocniła się na drugiej pozycji. Drużyna z Gdańska straci czwarte miejsce, jeśli Górnik Zabrze pokona Raków Częstochowa.

Warto dodać, że jesienią Pogoń również pokonała Lechię 1:0, ale wówczas o punktach zadecydował kuriozalny gol Alexandra Gorgonia.

Piłkarz meczu: Dusan Kuciak
Atrakcyjność meczu: 5/10

W trzech ligach centralnych grają 53 zespoły piłkarskie. Z którego województwa jest najwięcej przedstawicieli? Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Piłka nożna. Które województwo ma najwięcej drużyn w ligach ...