PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin pokonała Legię Warszawa. Ten wynik oznacza, że Raków Częstochowa został mistrzem Polski!

Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin lepsza w Szczecinie od Legii. Wygrana 2:1 z wiceliderem oznacza, że oficjalnie mistrzem Polski został Raków Częstochowa. Gol na wagę wygranej dał gospodarzom Wahan Biczachczjan trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1 (1:0)

Od pierwszych minut to Pogoń narzuciła swoje warunki gry i nie dała się stłamsić. Ataki gospodarzy napędzane były przede wszystkim z lewej flanki, na której biegał Kamil Grosicki. Gol na 1:0 padł bardzo szybko, bo już w 10. minucie. Kapitalnie złożył się i uderzył z dystansu Mateusz Łęgowski. 20-latek zanotował swoje drugiej trafienie w tym sezonie.

W pierwszej części meczu Pogoń wyglądała o niebo lepiej niż rywale z Warszawy. Piłkarze Legii mieli problem z przeprowadzeniem składnego ataku, jakby czuli wtorkowy finał Pucharu Polski na PGE Narodowym.

Na drugą połowę trener Legii Kosta Runjaić postanowił wprowadzić Macieja Rosołka i Igora Strzałka. Były trener Pogoni miał nosa, bo już w 48. minucie pierwszy ze zmienników strzelił bramkę wyrównującą. Prostopadłą piłkę posłał mu Maik Nawrocki, a popularny "Rosół" uderzył technicznie, nie do obrony.

Bramka narodziła się z błędu napastnika Pogoni Pontusa Almqvista, który podał wprost pod nogi Nawrockiego. Po godzinie gry Szwed mógł się zrehabilitować. Jego rajd skrzydłem zakończył się niecelnym strzałem. Kilka minut wcześniej poprzeczkę obił Leonardo Koutris.

Bramkę na 2:1 strzelił Wahan Biczachczjan, zmiennik w tym meczu. Dograł mu Sebastian Kowalczyk, który z łatwością minął kilku piłkarzy Legii w ich polu karnym. Kacper Tobiasz był bezradny.

Porażka Legii w Szczecinie sprawia, że mistrzem Polski za ten sezon został oficjalnie Raków Częstochowa. Strata "Wojskowych" do Rakowa wynosi bowiem aż 11 punktów na 3 kolejki przed końcem sezonu.