PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin rozbiła Jagiellonię Białystok w zaległym meczu. Gol samobójczy i gol po rzucie karnym

Jacek Czaplewski
Mecz Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:0
Mecz Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:0 Andrzej Szkocki/Polska Press
PKO Ekstraklasa. W zaległym meczu 6. kolejki Pogoń Szczecin wygrała z Jagiellonią Białystok 3:0 (1:0). Drużyna Kosty Runjaicia wskoczyła tym samym na podium ligi. Ma czternaście punktów i jeszcze jedno zaległe spotkanie - z Lechem Poznań.

- To, co my dzisiaj prezentujemy to jest chaos i niedokładność - komentował w przerwie grę Jagiellonii stoper Ivan Runje. Wydawało się, że wraz z Bogdanem Tiru i Błażejem Augustynem utworzy tercet środkowych obrońców. Szybko jednak okazalo się, że jego drużyna gra czwórką w obronie - z Tiru na prawym boku.

W Szczecinie rośnie w oczach stadion, być może rośnie też solidna drużyna. Pogoń zaczęła mecz na całego. W przeciągu trzech minut stworzyła sobie dwie całkiem dogodne sytuacje. Niewiele do szczęścia zabrakło wtedy Kacprowi Kozłowskiemu (pierwszy raz w jedenastce) i Luce Zahoviciowi.

Bramka dla Pogoni była kwestią czasu. O dziwo prowadzenie dał lewy obrońca Jagiellonii. W 29 minucie Bodvar Bodvarsson skierował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Huberta Matyni z rzutu wolnego.

W drugiej połowie Jagiellonię dobił Sebastian Kowalczyk. Młody kapitan Pogoni wykorzystał jedenastkę. Sędzia podyktował ją po zagraniu ręką. Po tym zdarzeniu drużyna z Białegostoku już się nie podniosła.

Ostatniego gola dla Pogoni strzelił Alexander Gorgon - po wyłożeniu od Matyni. Bramek mogło być jeszcze więcej, ale choćby w doliczonym czasie jeden z obrońców Jagiellonii wybił piłkę tuż sprzed linii.

Tym meczem Pogoń kontynuuje serię meczów bez porażki. Licząc Puchar Polski dziś to siedem meczów (pięć zwycięstw i dwa remisy).

Piłkarz meczu: Hubert Matynia