PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom wciąż na fali. Pokonał Wisłę Kraków. Karol Angielski najskuteczniejszym Polakiem

Jacek Czaplewski
Radomiak wciąż na fali. Pokonał Wisłę Kraków
Radomiak wciąż na fali. Pokonał Wisłę Kraków Andrzej Banas
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom w komplecie zdobył Kraków. Miesiąc temu pokonał Cracovię (2:1), a dzisiaj także Wisłę (1:0). Jedynego gola strzelił z rzutu karnego Karol Angielski.

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Radomiak Radom 0:1

Radomiak w wirtualnej tabeli właśnie wskoczyl na czwarte miejsce, co jest najlepszym podsumowaniem jego wspaniałej jesieni. Jako beniaminek przegrał tylko dwa razy. Ma passę ośmiu meczów bez porażki (pięć zwycięstw po trzech remisach).

Przy Reymonta Radomiak objął prowadzenie w 6 minucie. Po analizie VAR sędzia Damian Sylwestrzak dopatrzył się faulu w polu karnym na Karolu Angielskim. Zahaczony napastnik sam podszedł do piłki i dzięki uderzeniu w lewy róg stał się najskuteczniejszym Polakiem w lidze - trafił bowiem po raz siódmy.

Wisła pierwszy celny strzał oddała dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Długo była zmuszana do wybijania. Po zmianie stron role się odwróciły. Najlepszych okazji nie wykorzystał wprowadzony Nikola Kuveljić, kiedy dwukrotnie uderzył minimalnie nad poprzeczką. Gorąco bylo do samego końca, bo w doliczonym czasie piłkę sprzed linii wybił Mateusz Cichocki. Ze strony Radomiaka słupki obili natomiast Leandro i debiutujący piłkarz z RPA Thabo Cele.

To dziewiąta porażka Wisły. Drużyna Adriana Guli pozostanie na czternastym miejscu. Dziś piłkarzy i trenera pożegnały gwizdy trybun.

Piłkarz meczu: Maurides