PKO Ekstraklasa. Radosny futbol w Lubinie. Zwycięskie Zagłębie, ŁKS przegrał ósmy raz z rzędu

Jacek Czaplewski
Radosny futbol w Lubinie. ŁKS przegrał ósmy raz z rzędu
Radosny futbol w Lubinie. ŁKS przegrał ósmy raz z rzędu Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Cztery gole i wiele okazji na kolejne. W ciekawym meczu górą okazało się Zagłębie Lubin, które pokonało ŁKS Łódź 3:1 (3:0). Dla beniaminka to już ósma ligowa porażka z rzędu.

Mecz Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 3:1
Trudno utrzymać się w lidze nie posiadając solidnej obrony. ŁKS w dziesięciu kolejkach stracił już dwadzieścia jeden bramek. Tylko w jednym meczu, inauguracyjnym z Lechią Gdańsk, jego bramkarz zachował czyste konto (0:0).

W Lubinie ŁKS zaczął naprawdę dobrze. W przeciągu kilku minut oddał pięć strzałów, spośród których trzy okazały się celne. Bramkę "zamurował" jednak Dominik Hładun. Po uderzeniu Michała Trąbki piłka obiła natomiast poprzeczkę.

Zagłębie tak nieskuteczne aż nie było. Z paru dogodnych sytuacji przed przerwą wykorzystało dwie. Do siatki trafili wyłącznie Słoweńcy; najpierw Damjan Bohar, który poprawił uderzenie kolegi w słupek, później Sasa Żivec, któremu po wznowieniu z autu w szesnastce dograł Bartosz Kopacz.

Po przerwie ŁKS stać było jedynie na bramkę honorową - autorstwa Piotra Pyrdoła. Wynik ustalił niezawodny Bohar. To pierwsze ligowe zwycięstwo Zagłębia pod wodzą trenera Martina Seveli. Wcześniej zespół "Miedziowych" pokonał w Pucharze Polski Koronę Kielce (1:0) i zremisował w PKO Ekstraklasie ze Śląskiem Wrocław (4:4). Za tydzień wyjazd do Lechii Gdańsk.

Piłkarz meczu: Damjan Bohar
Atrakcyjność meczu: 7/10

Kluby Ekstraklasy porządnie przygotowały się do obowiązującego od tego sezonu przepisu o grze młodzieżowca. W każdej drużynie mamy po kilku młodych zawodników, którzy korzystają lub chcą skorzystać z nakazu ustalonego przez PZPN. Przed Wami WSZYSCY młodzieżowcy w naszej Ekstraklasie, wraz z liczbą występów, minut, goli, kartek i asyst.*Kto jest młodzieżowcem? Od sezonu 2019/20 każdy zespół PKO Ekstraklasy musi wystawić młodzieżowca w swoim składzie. Status młodzieżowca należy się graczom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończą 22. rok życia oraz młodszym (w tym sezonie rocznik 1998 i młodsi).* Przy niektórych nazwiskach umieściliśmy więcej spotkań w związku z występami tych piłkarzy w europejskich pucharach lub Pucharze Polski.