PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa niemal pewny utrzymania. Wisła Kraków nie poprawiła swojej sytuacji

Piotr Szymański
Rafał Musioł
andrzej banas / polska press
PKO Ekstraklasa. W trzecim sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pewnie pokonał Wisłę Kraków (3:1). Kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka dla Nikoli Kuveljicia, który osłabił zespół gości w końcówce pierwszej połowy.

Gospodarze w Bełchatowie objęli prowadzenie po rzucie rożnym. Dośrodkowanie Petra Schwarza wywołało bałagan w obronie Wisły i Kamil Kościelny pokonał Michała Buchalika.

Raków nie zwalniał, kontrolował mecz, a przed przerwą Nikola Kuveljić, który obejrzał już żółtą kartkę, nadepnął na stopę mijającego go David Tjanicia i Biała Gwiazda została w dziesiątkę.

W 55. minucie Tjanić znów dał o sobie znać. Patryk Kun dośrodkował, Felicio Brown Forbes został zablokowany, a Słoweniec strzałem od słupka wpakował piłkę do siatki.

Dominacja Rakowa była całkowita, ale zespół ten słynie z tego, że w końcówkach spotkań często wpada w kłopoty. Tym razem też tak się stało. Jakub Błaszczykowski ściągnął na siebie obrońców, podał do Aleksandra Buksy i ten przepięknym uderzeniem w narożnik bramki przywrócił krakowianom nadzieję.

Ostatecznie rozwiał ją Igor Sapała, który pokazał, że piękne gole to nie tylko wiślacka specjalność i trafił w okienko kapitalnym strzałem z 20 metrów, zapewniając Rakowowi kolejny sezon w elicie.

Atrakcyjność meczu: 7,5/10
Piłkarz meczu: Igor Sapała

Robert Lewandowski w 2010 roku przeniósł się do Niemiec, ale ma się gdzie zatrzymać także w Polsce. Napastnik Bayernu Monachium jest właścicielem luksusowego apartamentu w centrum Warszawy. Ekskluzywne mieszkanie Lewandowskiego przy ulicy Złotej 44 kosztowało prawdopodobnie 35 milionów złotych. Zobacz, jak w stolicy mieszka kapitan naszej reprezentacji!

Oto apartament Roberta Lewandowskiego w Warszawie. Luksusy z...