PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa obronił pozycję lidera. Trzy punkty z Górnikiem Łęczna

Jacek Czaplewski
Raków Częstochowa - Górnik Łęczna 2:1
Raków Częstochowa - Górnik Łęczna 2:1 Bartłomiej Romanek
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa coraz bliżej pierwszego mistrzostwa w swojej 101-letniej historii. Na trzy mecze przed końcem rozgrywek wygrał z zamykającym tabelę Górnikiem Łęczna 2:1. Wynik oznacza, że zespół Marka Papszuna pozostaje na szczycie wyłącznie dzięki lepszemu bilansowi spotkań z Lechem Poznań.

Raków przez dwa kwadransie dał się Górnikowi wyszumieć, a potem wziął za swoją pracę. W 32 minucie prowadzenie dał nie kto inny jak Ivi Lopez. Rekordową, bo osiemnastą bramkę w sezonie zdobył na raty, poprawiając nogą po obronionej główce. Hiszpan wypracował też drugiego gola, gdy na długim słupku akcję wykończył Tomas Petrasek. To była dopiero 40 minuta meczu.

W drugiej połowie długo atakował jedynie Raków. Najlepszych okazji nie wykorzystali Ivi Lopez, Vladislavs Gutkovskis i Deian Sorescu. To się zemściło. Kontaktową bramkę dla Górnika zdobyli zmiennicy: podał Damian Gąska, wykończył Jason Lokilo. Beniaminek z Łęcznej dzielnie walczył o doprowadzenie do remisu, ale zabrakło mu argumentów.

W tygodniu Raków przejął fotel lidera, a dziś go obronił przed Lechem Poznań. Od mistrzostwa dzielą już tylko trzy kroki: Cracovia, Zagłębie Lubin i Lechia Gdańsk. Łatwo jednak nie będzie, bo do grona kontuzjowanych obrońców dołączył kolejny - Milan Rundić.

Na cztery mecze przed końcem Górnik zamyka tabelę i traci cztery punkty do ostatniego miejsca, które gwarantuje utrzymanie. Jeżeli jutro Wisła Kraków pokona imienniczkę z Płocka to ta strata wyniesie pięć punktów.

• Deian Sorescu - 3
  • Ivi Lopez - 5 (Marcin Cebula bez oceny)
  • Mateusz Wdowiak - 3 (Sebastian Musiolik bez oceny)
  • Vladislavs Gutkovskis - 3 (Jakub Arak - 3)

Górnik Łęczna:

• Maciej Gostomski - 3
  • Tomasz Midzierski - 3
  • Bartosz Rymaniak - 3 (Leandro - 3)
  • Kryspin Szcześniak - 3
  • Daniel Dziwniel - 3 (Przemysław Banaszak bez oceny)
  • Michał Mak - 3
  • Szymon Drewniak - 2 (Bartłomiej Kalinkowski - 2)
  • Janusz Gol - 3
  • Alex Serrano - 3 (Damian Gąska - 4)
  • Marcel Wędrychowski - 3 (Jason Lokilo - 4)
  • Bartosz Śpiączka - 3

Piłkarz meczu: Ivi Lopez
Atrakcyjność meczu: 5/10

Tylko na tym screenie z telewizyjnej transmisji widać blisko 500 pustych krzesełek.Oficjalna frekwencja podana przez spikera na otwarciu nowego stadionu ŁKS wynosiła rzekomo 18 008 kibiców. To by oznaczało, że do kompletu publiczności zabrakło 25 osób - pojemność obiektu to 18 033 miejsca. Obserwując jednak zdjęcia z wczorajszego meczu trudno nie odnieść wrażenia, że coś się z tą frekwencją nie zgadza. Ewidentnie została mocno zawyżona. Fotografie i filmy nie kłamią.  Gołym okiem widać całe rzędy pustych krzesełek w kilku sektorach.ZDJĘCIA na kolejnych slajdach >>>

Otwarcie stadionu ŁKS. Według spikera na trybunach zasiadł k...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani