PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa odwrócił wynik z Jagiellonią Białystok. Mecz przepięknych goli

Jacek Czaplewski
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 1:2
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 1:2 PAP/Artur Reszko
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa nie bez problemów wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:1. Lider musiał gonić wynik od 3 minuty. Decydującą bramkę kwadrans przed końcem zdobył obrońca Tomas Petrasek.

To szesnaste zwycięstwo Rakowa w tym sezonie. Zespół Marka Papszuna nieprzerwanie od jesieni przewodzi tabeli. Ma 52 punkty.

PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 1:2

To był bardzo atrakcyjny mecz. Jednym i drugim zależało na atakowaniu. W efekcie jeszcze przed przerwą obejrzeliśmy dwie bramki, zresztą na najbardziej "bramkogennym" stadionie w lidze.

Jagiellonia objęła prowadzenie w 3 minucie po zaskakującym centrostrzale. Jesus Imaz chciał dośrodkować do nabiegającego kolegi. Tymczasem z podania wyszło uderzenie za kołnierz nieprzygotowanego do interwencji Vladana Kovacevicia. Hiszpan trafił po raz dziesiąty w sezonie - nikt w stawce nie ma więcej bramek od niego.

W pierwszej połowie najaktywniejszy po stronie Rakowa był Władysław Koczerhin. Ukrainiec jeszcze przed golem Imaza sam powinien był wpakować futbolówkę do siatki, lecz obił słupek. Potem założył siatkę Israelowi Puerto, lecz piłkę nad poprzeczką przeniósł Zlatan Alomerović, bohater Jagiellonii z poniedziałkowego meczu z Radomiakiem Radom (0:0).

Wreszcie w 37 minucie po rzucie rożnym do wyrównania doprowadził Jean Carlos Silva. Po centrze z rzutu rożnego Brazylijczyk przyjął w powietrzu i prostym podbiciem z okolicy szesnastej strzelił ładnego gola.

Czech bohaterem Rakowa w Białymstoku

W drugiej połowie Raków zdominował Jagiellonię. Stworzył więcej sytuacji, jednak piłka długo nie chciała zatrzepotać w siatce. Pomylił się m.in. Vladislavs Gutkovskis. Słabe próby oddał też Ivi Lopez, asystent sprzed przerwy. A Stratosa Svarnasa zatrzymał Zlatan Alomerović.

Kwadrans przed końcem Raków odwrócił wynik meczu. Decydującą bramkę o zwycięstwie zdobył Tomas Petrasek. Czech trafił pierwszy raz w sezonie, wygrywając pojedynek w powietrzu z Jakubem Lewickim.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok:

• Zlatan Alomerović - 4
  • Miłosz Matysik - 3 (Tomasz Kupisz - 3)
  • Dusan Stojinović - 3
  • Israel Puerto - 2
  • Jakub Lewicki - 2
  • Nene - 3
  • Taras Romanczuk - 3 (Michal Sacek - bez oceny)
  • Tomas Prikryl - 3 (Paweł Olszewski - 3)
  • Jesus Imaz - 4
  • Juan Camara - 3 (Bartłomiej Wdowik - 3)
  • Bartosz Bida - 3 (Marc Gual - 3)

Raków Częstochowa:

• Vladan Kovacević - 2
  • Stratos Svarnas - 3
  • Tomas Petrasek - 4
  • Milan Rundić - 3 (Fran Tudor - 4)
  • Jean Carlos Silva - 4 (Mateusz Wdowiak - bez oceny)
  • Giannis Papanikolaou - 4
  • Ben Lederman - 3 (Gustav Berggren - bez oceny)
  • Patryk Kun - 4
  • Władysław Koczerhin - 5 (Bartosz Nowak - bez oceny)
  • Ivi Lopez - 4
  • Vladislavs Gutkovskis - 3 (Sebastian Musiolik - bez oceny)

Piłkarz meczu: Władysław Koczerhin
Atrakcyjność meczu: 8/10

Czy rynek jest na to gotowy? Właśnie byli zasłużeni dla polskiej piłki zawodnicy uzyskali licencję UEFA B+A, która uprawnia do pracy m.in. z klubami 2 ligi. Zobaczcie, kto mógłby już dzisiaj przejąć np. Motor Lublin, Polonię Warszawa czy Stomil Olsztyn.

Znani piłkarze zostali trenerami. To zasłużeni reprezentanci...