PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa ograł Piasta Gliwice w ostatniej akcji. Mgła i zmrożona murawa

Jacek Czaplewski
Raków ograł Piasta w ostatniej akcji. Mgła i zmrożona murawa
Raków ograł Piasta w ostatniej akcji. Mgła i zmrożona murawa Bartłomiej Romanek
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa zagrał dosłownie do końca i wygrał. W ostatniej akcji pokonał Piasta Gliwice 1:0. Bohaterem Mateusz Wdowiak - autor jedynego gola.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0

Bez Tomasa Petraska w obronie, bez Waleriana Gwillii w pomocy, bez Vladislavsa Gutkovskisa w ataku, nie wspominając o Giannisie Papanikoloau czy choćby Marcinie Cebuli - Raków miał dziś kilka problemów kadrowych, ale nadal był faworytem meczu, co na boisku długo nie znalazło potwierdzenia.

Lepsze wrażenie sprawił bowiem Piast. Na przerwę zespół Waldemara Fornalika (450. mecz w ekstraklasie w roli trenera) powinien był schodzić z zaliczką. Z linii bramkowej piłkę po uderzeniu Alberto Torila zdołał jednak wybić Fran Tudor.

Mecz był twardy. Już po sekundach doszło do zderzenia głowami wspomnianego Torila z Jakubem Arakiem, któremu z nosa pociekła krew. Generalnie warunki do gry były ekstremalne. Na zmrożonej murawie, przy trzech stopniach poniżej zera i we mgle piłka co rusz płatała figle. - Ślizga się - mówili zgodnie piłkarze w przerwie meczu.

W drugiej połowie Piasta zatrzymał Vladan Kovacević, broniąc dwie groźne próby Torila. Pod drugą bramką czujność zachował Frantisek Plach, kiedy przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ale o wszystkim zadecydowała ostatnia akcja, w której bramkarz Piasta zaliczył akurat katastrofalną interwencję...

Raków pokazał charakter, zdobywając bramkę w 94 minucie, czyli sekundy po ostatniej z doliczonych. Z bliska akcję wykończył Mateusz Wdowiak. Tym samym Piast został pokonany dwukrotnie (w Gliwicach było 3:2).

Piłkarz meczu: Mateusz Wdowiak