PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice. Mecz był wart uwagi

Jacek Czaplewski
Beniaminek pokonał mistrza. Mecz wart uwagi!
Beniaminek pokonał mistrza. Mecz wart uwagi! Piotr Tokarczyk
Udostępnij:
PKO Ekstraklasa. Dwa gole na otwarcie 24. kolejki. Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice 2:0 (1:0). Do siatki trafili Daniel Bartl i Felicio Brown Forbes. Na trybunach w Bełchatowie zasiadło 2011 widzów w tym delegacja mistrzów Polski.

Mecz Raków Częstochowa - Piast Gliwice 2:0

Ten mecz nie powinien zakończyć się takim wynikiem. Raków zrobił za dużo, by tak "skromnie" wygrać. Z drugiej strony... Piast też miał swoje okazje, ale jakoś żadnej nie wykorzystał. W drugiej połowie przy wyniku 0:1 pomylili się choćby Patryk Sokołowski i Sebastian Milewski, którzy z kilku metrów kopnęli nad poprzeczką.

To był dynamiczny, otwarty mecz. Przyjazny dla widza postronnego. Raków tak jak w Gdyni (niefortunne 2:3 z Arką) dobrze wypadł zwłaszcza przed przerwą. Wtedy zdobył swoją pierwszą bramkę. W 16 minucie huknął w okienko Daniel Bartl, wykorzystując wpadkę Bartosza Rymaniaka, który zgubił piłkę tuż przed polem karnym.

Sam Bartl stworzył sobie dwie inne dogodne sytuacje. W drugiej odsłonie bliski szczęścia był też Miłosz Szczepański, ale interwencją na notę popisał się Frantisek Plach.

Dopiero kontratak z 80 minut przesądził o zwycięstwie Rakowa. Po szybkim wyjściu z własnej szesnastki piłkę do pustej bramki skierował Felicio Brown Forbes. Asystował mu Fran Tudor.

Piłkarz meczu: Miłosz Szczepański