PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa zbliżył się do pierwszego miejsca. Wygrana z Wisłą Płock

Jacek Czaplewski
Bartłomiej Romanek
PKO Ekstraklasa. Krzysztof Kamiński obronił karnego i kilka innych strzałów, ale to było za mało. Raków Częstochowa zgodnie z planem pokonał Wisłę Płock 2:0 (1:0) i zmniejszył dystans do lidera. Jutro mecz na szczycie: Pogoń kontra Lech.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Wisła Płock 2:0

Raków zszedł na przerwę z bramkową zaliczką. Zapracował na nią całkiem sumiennie o czym świadczy fakt, że w trzech innych sytuacjach Wisłę uratował bramkarz Krzysztof Kamiński.

Kluczowa była akcja z 32 minuty. To wtedy za linią opatrywano kontuzjowanego Damiana Michalskiego, co w polu karnym wykorzystał Vladislavs Gutkovskis. Łotysz dał prowadzenie Rakowowi z najbliższej odległości po kombinacyjnej wymianie Iviego Lopeza z Giannisem Papanikolaou.

W drugiej połowie przewaga Rakowa okazała się jeszcze większa. W 52 minucie Kamiński wprawdzie obronił jedenastkę Iviego Lopeza (po ręce Dominika Furmana), lecz wobec samobója Dusana Lagatora okazał się bezradny.

Raków czeka na wynik meczu na szczycie między Pogonią Szczecin a Lechem Poznań.

Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Wisła Płock (w skali 1-6):