PKO Ekstraklasa. Raków kolejny raz gromi rywala. Tym razem padło na Radomiaka

Michał Perzanowski
Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (1:0)
Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (1:0) K_kapica_afk
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa w drugim meczu z rzędu wygrywa do zera i to wysoko. Po 4:0 z Legią wicemistrzowie Polski rozprawili się z Radomiakiem wynikiem 3:0. Gole dla zespołu Marka Papszuna strzelali Ivi Lopez, Fabian Piasecki i Stratos Svarnas. Szczególnie pięknym trafieniem było to polskiego napastnika.

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (1:0). Jak padły bramki?

45. minuta - Bramka kolejki? Na pewno. Rundy? Bardzo prawdopodobne! Stratos Svarnas centruje z prawej strony na dalszy słupek do Fabiana Piaseckiego, który uderza z powietrza NOŻYCAMI w stronę dalszego rogu! Gabriel Kobylak tylko stał i patrzył jak piłka wpada do bramki.

48. minuta - Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, z rzutu wolnego, Stratos Svarnas kieruje piłkę do siatki tuż przy dalszym słupku. Początkowo wydawało się, że Grek by na minimalnym spalonym i sędzia Tomasz Musiał czekał na komunikat z wozu VAR. Gol został uznany.

52. minuta - Ivi Lopez dostaje piłkę w polu karnym od Bartosza Nowaka i uderza płasko przy lewym słupku. Hiszpan był ustawiony tyłem do bramki, ale spoglądania za siebie strzelił od razu z obrotem. Niezwykle celnie.

• Fran Tudor - 4
  • Władysław Koczerhin - 3 (Gustav Berggren - bez oceny)
  • Giannis Papanikolaou - 4
  • Patryk Kun - 3 (Wiktor Długosz - bez oceny)
  • Bartosz Nowak - 3 (Daniel Szelęgowski - bez oceny)
  • Ivi Lopez - 5 (Mateusz Wdowiak - 3)
  • Fabian Piasecki - 5 (Vladislavs Gutkovskis - 3)

• Daniel Pik - 3 (Leandro - 3)
  • Roberto Alves - 2 (Dariusz Pawłowski - 3)
  • Lisandro Semedo - 3 (Tiago Matos - 3)
  • Maurides - 3

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Wrześniowe mecze w Lidze Narodów będą finalnym etapem przygotowań Polaków do najważniejszego turnieju czterolecia. Czesław Michniewicz przedstawił listę piłkarzy powołanych do reprezentacji, a my wskazujemy nazwiska, które niekoniecznie mogły znaleźć się w wąskim gronie. Oni otrzymali szansę od selekcjonera. Czy ją wykorzystają?

Ich docenił selekcjoner. Kto dostał nieoczekiwane powołanie?