PKO Ekstraklasa. Remis Pogoni Szczecin z Arką w Gdyni. Mecz trwał przeszło 100 minut

Jacek Czaplewski
Remis lidera w Gdyni. Po cztery minuty przerwy na VAR i race
Remis lidera w Gdyni. Po cztery minuty przerwy na VAR i race Andrzej Szkocki/Polska Press
PKO Ekstraklasa. Arka Gdynia zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 (1:0). W drugiej połowie na bramkę Michała Nalepy odpowiedział Hubert Matynia. Na trybunach zasiadło 5092 osób w tym spora grupa przyjezdnych.

Mecz Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1
Przeszło cztery minuty trwała wideoweryfikacja, dzięki której Arka otrzymała jedenastkę. Początkowo sędzia Szymon Marciniak odgwizdał spalonego. Później jednak dostał sygnał z wozu i poszedł zapoznać się z powtórką przy monitorze. Z karnego nie pomylił się Michał Nalepa i już w doliczonym czasie pierwszej połowy gdynianie wyszli na prowadzenie.

Do tego momentu to Pogoń stworzyła więcej okazji. Ale wszystkie zmarnowała. Mylił się nie tylko Adam Buksa. Swoich szans nie wykorzystali również Srdan Spiridonović, Tomas Podstawski, Zvonimir Kożulj czy wreszcie David Stec, który przegrał pojedynek z Pavelsem Steinborsem.

W drugiej połowie także przeważała Pogoń. W 72 minucie dopięła swego. W chwili kiedy jej kibice odliczali sekundy do odpalenia rac, bramkę wyrównującą zdobył Hubert Matynia.

Z uwagi na zadymienie stadionu mecz wydłużono o 10 minut. Żadna ze stron nie przechyliła jednak szali na swoją stronę. Bez względu na wyniki innych spotkań Arka pozostanie w strefie spadkowej. Pogoń z fotelu lidera strącić może Cracovia albo Śląsk Wrocław. W punktach dogonić spróbuje ją natomiast Legia Warszawa.

Piłkarz meczu: Pavel Steinbors