PKO Ekstraklasa. Remis w śląskich derbach. Piast Gliwice stracił szansę na fotel lidera

Michał Perzanowski
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
PKO Ekstraklasa. W śląskich derbach Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Piastem Gliwice na własnym stadionie. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie po nieudanej interwencji Wiśniewskiego, ale po chwili stracili bramkę po stałym fragmencie gry. Piastunki straciły szansę na pozycję lidera, ale utrzymują się w czołówce ligi.

Do przerwy mecz w Zabrzu nie zachwycał. Górnik częściej gościł pod bramką rywali, ale Kamil Zapolnik oraz Erik Janża w niezłych sytuacjach uderzali niecelnie. Obaj bramkarze nie musieli się jednak tak naprawdę wysilać ani razu - zarówno Górnik, jak i Piast mieli tylko po jednym celnym strzale.

W 51. minucie spotkania Piast mocniej zaatakował. Akcja gości prawą stroną, Sebastian Milewski dograł piłkę do Tomasza Jodłowca, ten uderzył z linii pola karnego, a Przemysław Wiśniewski na tyle niefortunnie przeciął futbolówkę, że trafił do własnej bramki. Gospodarze przycisnęli po stracie gola i nie musieli długo czekać, aby doprowadzić do wyrównania. rik Janża dośrodkował z rzutu rożnego na piąty metr, a Szymon Matuszek z bliska wpakował piłkę do siatki.

Obie drużyny mogły jeszcze po drodze strzelić drugiego gola. W 60. minucie Sokołowski zagrał długą piłkę w pole karne do Parzyszka, ten świetnie przyjął sobie futbolówkę, ale z bliska trafił w Chudego. Po chwili mógł odpłacić się Górnik. Igor Angulo zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Jimeneza, lecz ten przegrał pojedynek z Plachem. Na cztery minuty przed końcem futbolówka zatrzepotała w siatce gliwiczan. Angulo doszedł do prostopadłego zagrania, odegrał do partnera z drużyny i ten strzelił niemal na pustą bramkę. Arbiter dopatrzył się jednak pozycji spalonej hiszpańskiego napastnika. Według systemu VAR decyzja o ofsajdzie była prawidłowa.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Szymon Matuszek
Widzów: 15 219

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Polskie kluby specjalizują się w tym, że sprowadzają zawodników, których umiejętności stoją na bardzo niskim poziomie. Rzadko zdarza się odnalezienie prawdziwej perełki, a jeśli już taka się pojawi, szybko zostaje sprzedana na Zachód. Co, gdyby polskie kluby wolały jednak zaryzykować i sprowadzić wymienionych dalej piłkarzy? Oto najlepsi zawodnicy, z których zrezygnowano w Ekstraklasie!

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano. TO...