PKO Ekstraklasa. Remis w Szczecinie. Pogoń znów traci w końcówce, a Cracovia znów strzela. Komplet widzów

Jacek Czaplewski
Pogoń znów traci w końcówce, a Cracovia znów strzela
Pogoń znów traci w końcówce, a Cracovia znów strzela Andrzej Szkocki/Polskapress
PKO Ekstraklasa. Komplet widzów na trybunach, ale widowisko specjalnie nie porwało. Pogoń Szczecin zremisowała z Cracovią 1:1(1:0). Samobójczego gola strzelił Rafał Kurzawa.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1

Tym samym Pogoń tak jak z Radomiakiem Radom (1:1) straciła bramkę pod koniec drugiej połowie, zaś Cracovia jak z Górnikiem Zabrze (2:2) potrafiła odrobić straty i zapunktować.

Pogoń na własne życzenie skomplikowała końcówkę meczu. Zmarnowała dwie dobre okazje, a pomiędzy nimi sama trafiła do własnej siatki. Pechowcami okazali się wprowadzony Maciej Żurawski (strzał w poprzeczkę i obok bramki po dograniu Kamila Grosickiego) oraz autor samobója, Rafał Kurzawa, który głową nieszczęśliwie przeciął dośrodkowanie uradowanego Jakuba Myszora.

Trzeba przyznać, że Cracovia wycisnęła z tego meczu naprawdę wiele. Poza samobójczym golem miała tylko dwie dogodne sytuacje, gdy Dante Stipica zatrzymał próby Kamila Ogorzałego oraz Karola Knapa.

To trzeci remis z rzędu Pogoni. Przed przerwą piłkę głową do siatki skierował Kacper Kozłowski. Był to jego pierwszy występ od początku od 5. kolejki.

Piłkarz meczu: Luis Mata