PKO Ekstraklasa. Samobój, czerwona kartka i rzut karny. Stal Mielec przerwała świetną serię Cracovii

Krzysztof Kowalski
Anna Jajkiewicz
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec wygrała u siebie z niepokonaną do tej pory Cracovią 2:0 (1:0). Piłkarze Jacka Zielińskiego bramki stracili po trafieniu samobójczym oraz rzucie karnym, a mecz kończyli w dziesiątkę. Widowisko obejrzało 6543 widzów. To frekwencyjny rekord na zmodernizowanym stadionie przy ul. Solskiego.

PKO Ekstraklasa: Stal Mielec - Cracovia 2:0

Cracovia do spotkania ze Stalą przystępowała z kompletem punktów i w roli wicelidera. Co więcej, "Pasy" były jedyną drużyną w lidze, która w tym sezonie nie straciła bramki. W Mielcu znakomita seria zespołu Jacka Zielińskiego dobiegła końca.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło już w 1. minucie. Maciej Domański zderzył się w polu karnym z niezainteresowany piłką Jakubem Myszorem, ale sędzia pozostał niewzruszony. Nie było też interwencji ze strony VAR.

Pierwsza odsłona nie była szczególnie dynamiczna, jednak wraz z upływem czasu to Stal narzuciła swój styl gry. Schowana za podwójną gardą defensywa "Pasów" nie ustrzegła się błędu. Tuż przed przerwą po stałym fragmencie gry Karola Niemczyckiego ładnym "szczupakiem" zaskoczył kolega z bloku obronnego - Kamil Pestka.

Kluczowym momentem drugiej połowy było przewinienie Davida Jablonsky'ego. Czech po rzucie rożnym pociągnął do parteru Arkadiusza Kasperkiewicza, co Jarosław Przybył dokładnie zobaczył na monitorze. Jablonsky został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a mielczanie otrzymali "jedenastkę". Wykorzystał ją Domański, po którego strzale piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Gospodarze przypilnowali dwubramkowego prowadzenia i wynik już nie drgnął.

Stal goni ligową czołówkę. Po czterech kolejkach ma na koncie siedem punktów. W następnej serii gier uda się na gorący teren do Zabrza. Cracovia zmierzy się u siebie z Piastem.

Piłkarz meczu: Maciej Domański