PKO Ekstraklasa. Samobój dał Lechii Gdańsk zwycięstwo nad Wisłą Płock. Pechowcem Dawid Kocyła

Jacek Czaplewski
Przemysław Świderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Płock 1:0 (0:0) w meczu wieńczącym 2. kolejkę. O skromnej wygranej zadecydował samobój Dawida Kocyły.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:0

W pierwszej połowie Lechia próbowała przedzierać się głównie lewą flanką. Dobrze operowali na niej Ilkay Durmus z Conrado, którzy napsuli sporo krwi Kristianowi Vallo. Ci dwaj zawodnicy biało-zielonych wypracowali najgroźniejsze akcje. Najpierw po podaniu Turka bardzo dobry strzał oddał Łukasz Zwoliński (obronił Bartłomiej Gradecki), potem po zagraniu Brazylijczyka minimalnie chybił celu mlodzieżowiec Jakub Kałuziński.

Problemem Wisły okazała się nieskuteczność w decyzjach. Szybko kartki złapali obaj stoperzy. Kapitan Jakub Rzeźniczak trafił do notesu już w 2 minucie. W przerwie dziwił się sędziemu Bartoszowi Frankowskiemu, że tak szybko sięgnął do kieszeni po "żółtko".

Po zmianie stron Wisła miała więcej do powiedzenia. Już w pierwszej akcji powinna była objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha bliski szczęścia był obrońca Anton Krywociuk, którego próbę z najwyższym trudem odbił Zlatan Alomerović. Serb udanie zastępuje Dusana Kuciaka. To jego drugi wystep z rzędu bez zarzutu.

W 55 minucie piłka znalazła się w siatce Lechii, ale sędzia Bartosz Frankowski nie uznał gola. Powtórka wykazała bowiem, że Damian Michalski znalazł się na spalonym. Tym samym debiutanckie trafienie dobijającego Marko Kolara został odwołane.

O zwycięstwie Lechii przesądziło sprytne rozegranie rzutu wolnego zwieńczone samobójem. Szczęśliwcem duet Joseph Ceesay (strzał) - Jarosław Kubicki (podanie), a pechowcem Dawid Kocyła, którego ratowanie akcji na wślizgu zmyliło bramkarza. Później okazję na 2:0 zmarnował Zwoliński.

W drugiej połowie mecz na chwilę został przerwany z powodu zadymienia spowodowanego pirotechniką.

Piłkarz meczu: Conrado
Atrakcyjność meczu: 5/10

PKO Ekstraklasa. Za nami 2. kolejka. Kibice przypomnieli w niej o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Był też mecz przyjaźni w Radomiu i głośny sprzeciw wobec władz klubów w Lubinie i Zabrzu. Z powodu zadymienia stadionu pirotechniką na dziewięć minut wstrzymano grę w Białymstoku. - zdecydowanie najwyższą frekwencję odnotowano w Zabrzu- najliczniejszy wyjazdy po stronie kibiców Wisły Kraków, Legii i Lecha- oprawy przygotowali ultrasi Lechii, Jagiellonii, Radomiaka, Cracovii i Wisły Kraków