PKO Ekstraklasa. Śląsk pokonał na wyjeździe Wartę i to on walczy dalej o europejskie puchary

Piotr Szymański
Jakub Guder
Jakub Guder
Mecz Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:3 (09.05.2021)
Mecz Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:3 (09.05.2021) Grzegorz Dembiński/Polska Press
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław (2:3) w niedzielnym spotkaniu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Piłkarze Jacka Magiery zagrali bardzo dobrą drugą połowę i za sprawą duetu Erik Exposito - Robert Pich pozostają w grze o europejskie puchary w kolejnym sezonie.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Warta miała aut z lewej strony. W pole karne mocno wrzucił piłkę Jan Grzesik, a Maik Nawrocki wyskoczył o głowę wyżej niż Israel Puerto i skierował piłkę do bramki.

Drugą część meczu przyjezdni zaczęli z przytupem. Już w 49. minucie wyrównał Erik Exposito. Asystował z prawego skrzydła dynamiczny Patryk Janasik, a Hiszpan dobrze znalazł piłkę w polu karnym i pewnie zakończył to strzałem.

10 minut później było już 2:1. Tym razem asystował Robert Pich, a całość znów wykończył Exposito, dla którego był to 9. gol w sezonie. Potem panowie zamienili się rolami i Pich podwyższył na 3:1. Słowak zagrał słabą pierwszą połowę, ale w drugiej z pewnością się zrehabilitował. Podanie ze skrzydła Exposito też zasługuje na uznanie.

Warta pokazała jednak, że zawsze walczy do końca. Chwilę po trafieniu Słowaka w poprzeczkę trafił Robert Ivanov, a w 90. minucie kontaktowego gola ustrzelił jeszcze rezerwowy Mario Rodriguez.

Jak padły bramki?

• 1:0 (40. minuta) - Jan Grzesik daleko wyrzucił piłkę z autu. W polu karnym Maik Nawrocki wygrał powietrzne starcie z Israelem Puerto i uderzył głową tuż przy słupku. Nie sięgnął piłki golkiper Śląska.
  • 1:1 (49. minuta) - Patryk Janasik zagrał do Erika Exposito, a Hiszpan ze spokojem umieścił piłkę w siatce Warty.
  • 1:2 (59. minuta) - Szybka kontra Śląska. Zagranie Roberta Picha do Erika Exposito, który ustawił sobie piłkę na lewej nodze i płaskim strzałem zaskoczył golkipera Warty.
  • 1:3 (82. minuta) - Tym razem Erik Exposito idealnym zagraniem z lewego skrzydła obsłużył Roberta Picha, który do asysty po przerwie dołożył gola.
  • 2:3 (90. minuta) - W roli głównej rezerwowi Warty. Zagranie z lewego skrzydła, piłkę w polu karnym wystawił przytomnie Robert Janicki, a nadbiegający Mario Rodriguez technicznym uderzeniem pokonał Michała Szromnika.