PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław przełamał się! Błyskawiczne gole ustawiły mecz

DW
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (2:0)
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (2:0) Pawe£ Relikowski / Polskapress
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław po dwóch remisach w 2020 roku poznał smak wygranej! WKS wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1, prowadząc dwoma golami już po sześciu minutach! Autorami bramek byli Filip Raicević i Dino Stiglec. Podopieczni trenera Marcina Brosza odpowiedzieli tylko jednym golem, którego też strzelił zawodnik Śląska. Israel Peurto niefortunnie zaliczył trafienie samobójcze.

Pierwszą okazję na zdobycie gola miał już w 10. sekundzie(!) Igor Angulo. Po niedokładnym wybiciu obrony Śląska, podaniem z głębi pola został wypuszczony hiszpański snajper Górnika. Uderzył metr obok dalszego spojenia. W 3. minucie było jednak już 1:0 dla Śląska. Piotr Krawczyk stracił piłkę na 25. metrze od własnej bramki i kilkoma szybkimi podaniami gospodarze zbliżyli się w okolice pola karnego Górnika. Michał Chrapek podał na lewą stronę "szesnastki" do Dino Stigleca, który po złamaniu akcji na prawą nogę uderzył po dalszym rogu nie do obrony.

Górnicy nie otrząsnęli się dobrze po pierwszym trafieniu, a już tracili kolejnego gola! Przemysław Płacheta urwał się na lewej stronie Mateuszowi Matrasowi i zacentrował w pole karne na bliższy słupek, skąd uderzył Filip Raicević.

Goście długo męczyli się z zanotowaniem bramki kontaktowej. Dokonali tego dopiero w 84. minucie. Najwięcej zagrożenia pod bramką gospodarzy było po stałych fragmentach gry i tak było w tym przypadku. Bardzo dobre dośrodkowanie na dalszy słupek do Igora Angulo, który głową zgrał przed bramkę. Tam naciskany przez rywala Israel Puetro niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

W doliczonym czasie gry zakotłowało się jeszcze pod bramką Śląska. Po zgraniu Jesusa Jimeneza z lewej strony piłka zmierzała do bramki, ale Diego Żivulić i Israel Puetro wybili na uwolnienie sprzed linii bramkowej.

Tabela PKO Ekstraklasy 2019/20

Czy ze sprzedaży zawodników można dużo zyskać? Zawsze trzeba załatać dziurę po odchodzących piłkarzach, a z tym jest bardzo trudno. Wzięliśmy pod uwagę szacunkowe koszty transferów wszystkich klubów Ekstraklasy i sprawdziliśmy, kto wyszedł w tym sezonie na plus, a kto na minus. Sprawdźcie!UWAGA: Pod uwagę braliśmy tylko transfery gotówkowe, całkowicie pomijając kwestie premii dla agentów, czy bonusów za podpisanie kontraktu etc.

Bilans transferowy klubów Ekstraklasy. Kto zarobił, a kto st...