PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław w dziewiątkę pokonał Cracovię. 101 minut meczu i dwie czerwone kartki

Jacek Czaplewski
Śląsk w dziesiątkę przetrzymał napór Cracovii. A potem trafił na 2:0
Śląsk w dziesiątkę przetrzymał napór Cracovii. A potem trafił na 2:0 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław z pierwszym zwycięstwem (2:1), Cracovia z pierwszą porażką po 101 minutach gry. Przy Kałuży padły trzy bramki. Z rzutu karnego trafił Robert Pich, a kontratak zwieńczył wprowadzony w końcówce Erik Expostio. Sędzia Tomasz Wajda z boiska wyrzucił dwóch piłkarzy Śląska.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Śląsk Wrocław 1:2

Śląsk jeszcze w czwartek wieczorem walczył o awans do III rundy el. Ligi Konferencji. Siłą rzeczy dziś trener Jacek Magiera zastosował rotację. W wyjściowym składzie doszło aż do siedmiu roszad. Dla wyniku znów najważniejszy okazał się jednak skrzydłowy Robert Pich, który zdobył drugą bramkę w lidze, a już piątą w nowym sezonie.

To był trudny mecz z perspektywy Śląska. Pich wykorzystał jedenastkę po odgwizdanej ręce Mateja Rodina, ale potem zaczęły się schody. W pierwszej połowie bliski szczęścia był Fabian Piasecki, po którego uderzeniu piłka o metr przeszła od prawego słupka. Cracovia przed przerwą żałowała okazji Filipa Balaja.

W drugiej połowie zawodnicy "Pasów" zasugerowali sędziemu potencjalne trzy (!) jedenastki, ale po analizie VAR nie udowodniono Śląskowi ani zagrania ręką, ani faulu na Sergiu Hance, ani w doliczonym czasie na... Lukasu Hrosso (tu decydująca była kolejność zdarzeń: bramkarz najpierw sfaulował Krzysztofa Mączyńskiego).

Śląsk kończył grę w dziewiątkę. Za dwie żółte kartki w 66 minucie wyleciał Petr Schwarz, a 98 minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Mark Tamas, który wytargał leżącego Hrosso.

Emocji tych czysto piłkarskich nie zabrakło w samej końcówce. Śląsk podwyższył na 2:0 po akcji zmienników: podał Rafał Makowski, wykończył Erik Exposito. Po chwili odpowiedział im Pelle van Amersfoort. I gdy wydawało się, że Cracovia powalczy o remis, to bliżej kolejnego gola był Śląsk (zepsuta okazja Bartłomieja Pawłowskiego).

Piłkarz meczu: Robert Pich