PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław wygrał trzeci raz z rzędu. ŁKS Łódź stłamszony na własnym boisku. Samobój Jana Sobocińskiego

Jacek Czaplewski
Zaktualizowano
Śląsk wygrał trzeci raz z rzędu. Samobój Sobocińskiego Grzegorz Gałasiński
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław znów na fali. Po pokonaniu Arki Gdynia i Wisły Płock (u siebie) komplet punktów przywiózł z wyjazdu. W Łodzi wygrał z ŁKS-em 1:0 (1:0).

Mecz ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 0:1

Śląsk zdominował ŁKS w pierwszej połowie. W zarodku tłumił jego akcje. Schemat zawsze był ten sam: po szybkim doskoku następował agresywny odbiór (albo dyskretny faul). Potem piłka wędrowała do kreatywnych graczy, którzy wiedzieli co z nią zrobić.

Przez pierwsze 45 minut na grę Śląska patrzyło się z przyjemnością. Zespół Vitezslava Lavicki był zdyscyplinowany, zorganizowany i pazerny na kolejne bramki. Przed przerwą zagrał niemal książkowo. Zawiodła wyłącznie skuteczność Erika Expoisto. Hiszpan oddał bodaj trzy strzały, ale po żadnym futbolówka nie zatrzepotała w siatce.

Najważniejsza rzecz zdarzyła się w 13 minucie. Po przechwycie lewym skrzydłem pomknął Przemysław Płacheta. Młodzieżowiec w końcu zdecydował się na dogranie w pole karne i zrobił to na tyle dobrze, że interweniujący Jan Sobociński wpakował piłkę do własnej siatki (czwarty samobój w krótkiej historii występów dla ŁKS-u).

W drugiej połowie gra się wyrównała. Żadna ze stron nie wykorzystała jednak okazji, dlatego wynik ani nie drgnął. To dziesiąta porażka ŁKS-u i siódme zwycięstwo Śląska.

Piłkarz meczu: Przemysław Płacheta