PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław załatwił Pogoń także w Szczecinie. Świetna druga połowa, gole Exposito i Yeboaha

Jacek Czaplewski
Śląsk załatwił Pogoń także w Szczecinie
Śląsk załatwił Pogoń także w Szczecinie PAP/Marcin Bielecki
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław sprawił niespodziankę w Szczecinie. Po golach Erika Exposito i Yawa Yeboaha pokonał faworyzowaną Pogoń 2:0. To wymarzona reakcja na przegrane derby.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2

W pierwszej połowie wiało nudą. Niby Pogoń miała przewagę w posiadaniu piłki (przeszło 60 procent), ale zabrakło z jej strony konkretów. Śląsk sprawiał za to wrażenie zespołu, który celowo się wycofał. Przed przerwą oddał ledwie jeden strzał, na dodatek niecelny.

Druga połowa zrekompensowała wszystkie niedociągnięcia pierwszej. Śląsk od razu ruszył do ataku. W 49 minucie objął prowadzenie dzięki swoim Hiszpanom. Po przegraniu z prawej strony na lewą niepilnowany Victor Garcia oddał piłkę rodakowi, Erikowi Exposito, który uderzeniem głową pokonał źle ustawionego Dantego Stipicę.

John Yeboah ustalił zaskakujący wynik

Śląsk miał szanse, by szybko podwyższyć. Futbolówkę do siatki skierował aktywny John Yeboah, lecz sędzia asystent odgwizdał spalonego. Później doskonałą sytuację zmarnował Cayetano Quintana.

Działo się też pod drugą bramką. Podrażniona Pogoń obiła słupek kiedy próbował Luka Zahović. Pojedynek z Kamilem Grosickim wygrał natomiast Rafał Leszczyński.

W 86 minucie Pogoń dobił Yeboah, który strzałem w lewy róg wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na nim samym. Widowisko w Szczecinie obejrzało z trybun 14 040 osób. To druga najwyższa frekwencja 19. kolejki. O 3 tys. więcej przyszło jedynie w piątek na Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok.

Tabela Ekstraklasy. Śląsk jest jedenasty

Tym meczem Śląsk zrehabilitował się za porażkę w derbach z Zagłębiem Lubin (0:3). Potwierdził też wyższość w bezpośrednich meczach z Pogonią. W lipcu wygrał z nią bowiem we Wrocławiu 2:1.

Pogoń spadnie jutro na szóste miejsce, jeśli Cracovia wygra na wyjeździe z Koroną Kielce. Śląsk przerwał passę trzech meczów bez zwycięstwa dzięki czemu awansował na jedenastą pozycję.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):