PKO Ekstraklasa. Stal Mielec grała, Górnik Łęczna strzelał. Przewrotka Janusza Gola

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Świetna passa Górnika Łęczna trwa. Beniaminkowi udało się zapunktować po raz siódmy z rzędu. Tym razem u siebie ograł Stal Mielec 2:0.

PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna - Stal Mielec 2:0
To był przedziwny mecz - zwłaszcza jego pierwsza połowa. Przez większość czasu atakowała bowiem Stal, zaś Górnik przeprowadził dwie akcje, po których cieszył się z goli.

Beniaminek z Łęcznej objął prowadzenie w 23 minucie. Po rzucie rożnym doświadczony Janusz Gol złożył się do przerwotki. Uderzył wprawdzie w środek, ale zasłonięty bramkarz nie był w stanie zareagować, tym bardziej że piłka otarła głowę Mateusza Żyry.

W 32 minucie było praktycznie po meczu, bo akcję Jasona Lokilo na długim słupku zamknął głową Damian Gąska. Zespół Kamila Kieresia awansował z przedostatniego na trzynaste miejsce. Ma dwa punkty więcej od Legii Warszawa, która wróciła do strefy spadkowej.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Łęczna - Stal Mielec (w skali 1-6):