PKO Ekstraklasa. Stal Mielec kończy niechlubną serię. Pierwsza wygrana od miesiąca

Jakub Maj
Jakub Maj
Gazeta Wroclawska Piotr Krzyzanowski/Polska Pres Grupa
PKO Ekstraklasa. Dzięki wygranej ekipa Adama Majewskiego przerwała serię trzech meczów bez zwycięstwa. Mielczanie od miesiąca nie byli w stanie zdobyć trzech punktów. Miedź Legnica nie postawiła wysoko poprzeczki - ekipa Wojciecha Łobodzińskiego nadal wygląda najsłabiej ze wszystkich beniaminków. Wynik 2:0 to najmniejszy wymiar kary.

Miedź Legnica - Stal Mielec 0:2 (0:2)

Przez długi czas nie mieliśmy w tym meczu żadnych dogodnych sytuacji. Swojej szansy szukał między innymi Maxime Dominguez, ale jego strzał z dystansu nie sprawił żadnych kłopotów.

W 21. minucie goście przeprowadzili pierwszy bardzo groźny atak. Znakomite, prostopadłe podanie do Saida Hamulića - ten przyjął piłkę i precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał Pawła Lenarcika!

Kilkanaście minut później strzelec bramki miał okazję na dublet. Said Hamulić otrzymał piłkę prostopadłą i stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Tym razem lepszy okazał się Lenarcik.

Druga bramka dla Stali padła tuż przed przerwą. Adam Ratajczyk wpadł w pole karne Miedzi, zupełnie nieatakowany oddał strzał i umieścił piłkę niemal w samym okienku bramki rywali. Po 45 minutach mieliśmy już 2:0.

W drugiej połowie nie mieliśmy już tylu korzystnych sytuacji. Stal Mielec kontrolowała tempo spotkania i nie pozwoliła Miedzi na skonstruowanie jakkolwiek dogodnej sytuacji. Gospodarze nie mieli zupełnie żadnego pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką Stali.