PKO Ekstraklasa. Stal Mielec ogrywa u siebie Wartę Poznań [RELACJA, BRAMKA]

Marcin Jastrzębski
Stal Mielec pokonała Wartę 1:0.
Stal Mielec pokonała Wartę 1:0. Anna Jajkiewicz
Piłkarze Stali Mielec pokonali Wartę Poznań 1:0 po trafieniu Fryderyka Gerbowskiego w meczu ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. Stal kończy sezon na jedenastym miejscu.

Stal przystępowała do tego meczu osłabiona. Za kartki pauzował Bartek Ciepiela, a przez kontuzje nie mógł zagrać inny młodzieżowiec – Adam Ratajczyk. W wyjściowym składzie znalazł się Fryderyk Gerbowski, a na ławce rezerwowych usiadł Adrian Soboń, który gra regularnie w zespole 4-ligowych rezerw mieleckiego klubu. Mielczanie nie mogli tego meczu pokpić, bo teoretycznie mogli nawet spaść z Ekstraklasy. Paweł Mogielnicki z portalu 90minut ocenił w swojej analizie ryzyko spadki Stali przed tą kolejką na 0,1 procenta. Biało-niebiescy nie chcieli jednak kusić losu i postanowili zapunktować.

Już w pierwszej minucie zakotłowało się pod bramką Stali. Po dośrodkowaniu Alexandra Vallejo głową interweniować musiał jeden z obrońców Warty. W kolejnych minutach tempo gry spadło. Po kwadransie uaktywnili się Rauno Sappinen i Fryderyk Gerbowski.

Stalowcy zaskoczyli Wartę prostym środkiem. Marcin Flis pokusił się o podanie „po przekątnej” w kierunku Gerbowskiego. Młodzieżowiec Stali mocno powalczył z jednym z obrońców Warty (Ribertem Ivanovem) i zdobył piłkę. Uderzył z ostrego kąta i piłka mimo interwencji Jędrzeja Grobelnego wpadła do siatki.

Poznański zespół chciał się odkuć, ale stworzył sobie żadnej stuprocentowej sytuacji w pierwszych 45 minutach. W przerwie słychać było komentarze sugerujące, że niepotrzebne jest rozgrywanie drugiej połowy. Warta po przerwie wcale nie forsowała tempa, a Stal przede wszystkim skupiała się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Warto jednak odnotować niecelny strzał Kokiego Hinokio z około 20. metrów.

Stal Mielec – Warta Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Gerbowski 24.

Stal: Mrozek – Kasperkiewicz, Flis, Matras – Wolski, Wlazło, Vallejo (83 Żyra), Domański (83 Mak), Getinger – Gerbowski (60 Hinokio), Sappinen (72 Lebedyński). Trener Kamil Kiereś.

Warta: Grobelny – Stravropoulis, Szymonowicz, Ivanov – Szmyt ż (54 Kościelny), Kopczyński (61 Mäenpää), Kupczak, Mateuszewski – Żurawski (61 Szczepański), Zreľák (83 Paszkowski), Savić (71 Kamiński). Trener Dawid Szulczek.

Sędziował Jakubik (Siedlce). Widzów 5470.