PKO Ekstraklasa. Stal Mielec przed porażką uratował nowy snajper. Said Hamulic wszedł i trafił Radomiaka Radom

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Na gole trzeba było zaczekać do drugiej połowy, ale było warto. Stal Mielec zdążyła odpowiedzieć Radomiakowi Radom, więc mecz zakończył się remisem 1:1.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1

W 55 minucie prowadzenie objął Radomiak. W całym zeszłym sezonie Dawid Abramowicz uzbierał cztery gole. Po dwóch kolejkach nowego ma już na koncie połowę tego dorobku. Urodą gol ze Stalą nie równa się temu przeciw Miedzi Legnica (1:1), ale przynajmniej też dał punkt; po przerzucie Thabo Cele lewy obrońca uderzył z powietrza z lewej nogi, znajdując się w okolicy prawego słupka.

Mecz toczony był w niezłym tempie. Obaj trenerzy zastosowali wysoki pressing, a sami piłkarze ostro walczyli o każdą piłkę. Sędziujący po raz pierwszy w tej edycji Szymon Marciniak przed przerwą trzykrotnie sięgnął po żółtą kartkę. Po przerwie - dwukrotnie.

Punktem zwrotnym okazało się wejście Saida Hamulicia. Bramkostrzelny Holender, sprowadzony z Litwy potwierdził swoje walory. W zasadzie w drugiej akcji doprowadził do remisu. Po wrzutce z rzutu rożnego od Krystiana Getingera główkował centralnie w okienko.

Stal dzielnie walczyła o decydującą bramkę, lecz wynik nawet nie drgnął. Okazje miał też Radomiak. Tuż przed doliczonym czasem gry jedną ręką uderzenie Thabo Cele odbił do boku Bartosz Mrozek.

Po dwóch kolejkach Stal ma więc cztery punkty, czyli tyle, ile Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Radomiak nadal bez porażki, ale z połową tego dorobku.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Radomiak Radom (w skali 1-6):