PKO Ekstraklasa. Szalony mecz w Warszawie. Legia minimalnie wygrywa z Miedzią

Krzysztof Gajdur
16.09.2022 warszawa ulica lazienkowska 3 stadion legii warszawa mecz pko ekstraklasa legia warszawa miedz legnica pilka nozna nzfot. szymon starnawski / polska press brak
W drugim piątkowym meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała z Miedzią Legnica 3:2. Po 14. minutach gry podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego prowadzili 2:0, lecz jeszcze gospodarze jeszcze w pierwszej połowie zdołali odrobić straty. W drugiej połowie zobaczyliśmy tylko jednego gola, który dał podopiecznym Kosty Runjaicia wygraną.

Legia Warszawa - Miedź Legnica 3:2 (2:2)
Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gości, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Maxime Dominguez w bardzo łatwy sposób zabrał piłkę Rafałowi Augustyniakowi, popędził z nią w pole karne i kapitalnym podaniem obsłużył Angelo Henriqueza, któremu nie pozostało praktycznie nic innego, jak trafienie praktycznie na pustą bramkę.

Kilkanaście minut później nieoczekiwanie było już 2:0 dla podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego. Po raz drugi kluczowe podanie należało do Domingueza, a swoje zrobił Luciano Narsingh, który wykorzystał okazję sam na sam z Kacprem Tobiaszem.

Legioniści nie złożyli broni i w 20. minucie udało im się strzelić bramkę kontaktową. Kapitalnie w pole karne dośrodkował Filip Mladenović, a Pawła Lenarcika pokonał zupełnie niepilnowany Paweł Wszołek, który do bramki trafił głową.

Tuż przed przerwą Serb do asysty dołożył trafienie, które wyrównało stan meczu. Z rzutu rożnego kapitalnie przed szesnastkę zagrał Josue, a tam właśnie znalazł się Mladenović, który kapitalnym uderzeniem z powietrza wpisał się na listę strzelców.

Na drugą połowę ze zdecydowanie lepszym nastawieniem wyszła Legia, warszawska drużyna praktycznie w każdym momencie atakowała bramkę Miedzi. Goście natomiast w po powrocie z szatni nie byli sobą i nie potrafili powstrzymywać ofensywnych sytuacji rywala. Niestety w 56. minucie kosztowało ich to gola, który dał prowadzenie warszawianom. Wszołek odpłacił się Mladenovicowi asystą, a serbski piłkarzem świetnym uderzeniem z woleja zdobył drugą dziś bramkę. Goście niestety przez głupotę Henriqueza utrudnili sobie odrobienie strat, ponieważ Chilijczyk mając na koncie już żółtą kartkę rzucił bidonem, a sędzia Damian Kos pokazał mu drugie żółtko i wyrzucił go z boiska. Ostatecznie wynik spotkania już się nie zmienił, Legia wygrała 3:2 i awansowała na pozycję lidera.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Miedź Legnica (w skali 1-6):