PKO Ekstraklasa. Szybki karny, potem główka. Piast Gliwice jeszcze przed przerwą obił Lechię Gdańsk. Już nie jest ostatni

Jacek Czaplewski
Dziennik Zachodni/Lucyna Nenow
PKO Ekstraklasa. Brązowy medalista w końcu opuścił ostatnie miejsce. Piast Gliwice w 10. kolejce wygrał z Lechią Gdańsk 2:0 (2:0). Z tego meczu zespół Waldemara Fornalika nie mógł wycisnąć więcej. To drugie zwycięstwo z rzędu.

Mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0
Zeszły wtorek - Puchar Polski z Olimpią Grudziądz (1:0). Zeszły piątek - odrabianie ligi ze Śląskiem Wrocław (3:2). Wreszcie dzisiaj - mecz 10. kolejki z Piastem Gliwice. Dla Lechii ten czas to prawdziwy maraton. Wynik? Chyba przyzwoity, choć finisz pozostawił sporo do życzenia.

Mecz z Piastem zepsuł się Lechii od razu. W praktycznie pierwszej akcji gliwiczanie wywalczyli jedenastkę po faulu Bartosza Kopacza na Dominiku Steczyka. Na dwa tempa karnego wykorzystał Jakub Świerczok.

Lechia po tym gongu złapała rytm, ale nie doprowadziła do wyrównania. Poprzeczkę obił Kenny Saief. Pojedynki z Frantiskiem Plachem przegrali Jakub Kałuziński i Flavio Paixao.

A Piast poszedł za ciosem, zdobywając przed przerwą drugą bramkę. Asystę dał Gerard Badia, trafienie głową poszło na konto stopera Jakuba Czerwińskiego.

W drugiej połowie Lechia zaatakowała odważniej, jednak wynik ani nie drgnął. Najlepszej okazji nie wykorzystał Kristers Tobers, którego strzał obronił kolanem Frantisek Plach.

W 92 minucie sędzia Tomasz Kwiatkowski nie zdecydował się odgwizdać jedenastki po rzekomej ręce Martina Konczkowskiego. W tym meczu Lechia boleśnie odczuła brak pauzującego za kartki Michała Nalepy.

Piłkarz meczu: Jakub Czerwiński